עימותים בהר הבית: שני שוטרים נפצעו, 24 פלסטינים נעצרו

המתיחות במקום הורגשה מאז הלילה כשצעירים נותרו לישון במתחם. הבוקר הושלכו אבנים לעבר כוחות הביטחון, ולראשונה גלש העימות לרובע המוסלמי

ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון

שני שוטרים נפצעו הבוקר (ראשון) באורח קל בעימותים עם פלסטינים בעיר העתיקה . בעקבות יידויי אבנים וזיקוקים לעבר כוחות המשטרה נסגר המתחם, ולראשונה גלשו האירועים גם אל הרובע המוסלמי. המשטרה השיבה בירי אמצעים לפיזור הפגנות, ו-24 צעירים פלסטינים נעצרו מאז שעות הלילה.

באירוע אחר, כמה יהודים יידו אבנים לעבר כלי רכב  פלסטינים במזרח ירושלים. כמה חלונות של אוטובוס וכלי רכב נופצו. לא היו נפגעים.

המתיחות בהר הבית הורגשה מאז שעות הלילה. עשרות צעירים פלסטינים נותרו לישון במתחם, ולפנות בוקר נעצרו חמישה צעירים ערבים כשניסו לטפס על החומה המזרחית המקיפה את המקום כשברשותם גז מדמיע. הבוקר, בתום הערכת מצב שקיים, החליט מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יוסי פריינטי, להגביל את התפילה בהר הבית לגברים מעל גיל 50 ואזרחי ישראל בלבד. על נשים לעומת זאת, לא הוטלה כל הגבלה.

שוטרים ונשים פלסטיניות סמוך להר הבית, הבוקרצילום: אי-אף-פי

בעקבות האירועים ביטלה יו"ר ועדת הפנים בכנסת, ח"כ מירי רגב (ליכוד) את ביקורה המתוכנן הבוקר בהר הבית. עם זאת, קודם לכן ביקרו במקום מאות מבקרים, בהם ח"כ משה פייגלין, אף הוא מהליכוד.

גם ביום רביעי בשבוע שעבר צעירים פלסטינים בהר הבית. באותו אירוע שוטר אחד נפצע קל וכ-20 פלסטינים נפגעו באורח קל.

במשך כל שעות הבוקר התנהל עימות בין עשרות שוטרים לבין עשרות צעירים פלסטינים על הר הבית. הפלסטינים נערכו מראש לחג הפסח, עלו להר יום קודם והתבצרו במסגד אל אקצא. במקום הוכנו מצבורי אבנים והם הסתמכו על מדיניות המשטרה שלא לפרוץ למסגד. הם השליכו אבנים, נפצים וזיקוקים לעבר השוטרים דרך דלת המסגד. כאשר השוטרים התקרבו הם גם השתמשו בריהוט ובארונות הספרים של המסגד כדי לחסום את הפתח.

המשטרה מצדה השתמשה ברימוני הלם וגז בניסיון לפזר את המפגינים, או לדחוק אותם לעומק המסגד. עם שוך העימותים, אפשרה המשטרה למספר קבוצות של יהודים לעלות להר. אולם מאות מבקרים נאלצו לשוב על עקבותיהם מבלי לעלות להר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ