חיל האוויר תקף מטרות בדרום ובמרכז הרצועה בתגובה על הירי לדרום

רקטת אר-פי-ג'י שוגרה הבוקר לעבר כוח צה"ל בדרום הרצועה. לאחר מכן נורו שבע רקטות לעבר יישובי הדרום, אחת התפוצצה בכביש בשדרות וגרמה לנזק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חיל האוויר תקף בצהריים (שני) שתי מטרות בדרום הרצועה ואחת במרכזה, בתגובה על ירי הרקטות הבוקר ליישובי הדרום ועל ירי האר-פי-ג'י לעבר כוח צה"ל בדרום הרצועה. מצה"ל נמסר כי בכל התקיפות זוהו פגיעות מדויקות במטרות. 

לפי סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" בתקיפה נפצעו באורח קל שני פעילים של כוחות הביטחון הפלסטינים, הכפופים לממשלת חמאס. הפלסטינים דיווחו כי השניים נפצעו כתוצאה מפגיעה במבנה של אחד ממנגנוני הביטחון במחנה הפליטים אל-נסיראת שבמרכז הרצועה. כמו כן, מ"מען" נמסר כי צה"ל תקף בחאן יונס שבדרום הרצועה ובדיר אל-בלח שבמרכזה. 

בשעות הבוקר המוקדמות נורתה רקטת אר-פי-ג'י לעבר סיור של צה"ל מדרום לרצועה. לא היו נפגעים, והכוח השיב בירי מרגמות.

סמוך לשעה 8 התפוצצו ארבע רקטות בשטחי המועצה האזורית שער הנגב. אזעקת צבע אדום נשמעה במספר יישובים ברחבי המועצה, כמו גם בעיר שדרות. תושבים דיווחו כי נשמעו פיצוצים חזקים. לא דווח על נפגעים או נזק.

אזור נפילת הטיל בשדרות, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ

מאוחר יותר נורו שתי רקטות קסאם לעבר שדרות, אחת מהן התפוצצה בכביש בעיר, מבלי לגרום לנפגעים. לפני הפיצוץ נשמעה אזעקת צבע אדום בעיר. רקטה נוספת נחתה בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול ולא גרמה לנפגעים או נזק. מסוקי קרב של צה"ל השיבו בירי נקודתי לעבר מוקדי השיגור ברצועה, שהוגדר בצבא כהרתעתי.

לימור אברג'ל, תושבת שדרות, סיפרה: "שמעתי את האזעקה הראשונה ורצתי להעיר את שני הילדים שלי, אחד מהם רק בן שנתיים. תוך עשר שניות רצתי אתם במדרגות כשבחוץ כבר שומעים את הדי הפיצוצים. בעלי עובד אז הייתי איתם לבד, מאוד קשה להירגע מאז".

לדברי אברג'ל, אחרי האזעקה השנייה נשמע פיצוץ חזק מאוד בכל האזור: "הרבה זמן לא שמענו רעש מחריד כזה. קרובי משפחה צריכים להגיע בערב לחגיגות המימונה, ויש כאלה שיחשבו פעמיים אם להגיע".

בתחילת החודש ארבע רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שער הנגב, איש לא נפגע ולא נגרם נזק. בתגובה תקף צה"ל מספר מטרות בדרום הרצועה ובמרכזה.

בחודש שעבר נורו מטחי רקטות מרצועת עזה לעבר שדרות, נתיבות וכמה מועצות אזוריות סמוכות. מתוך כ-70 רקטות ששוגרו לעבר ישראל, 5 נפלו באזורים מאוכלסים, מתוכן 2 בשדרות ובמועצה אזורית שער הנגב. גם אז לא היו נפגעים, אך נזק קל נגרם למבנים. גם אז הגיב צה"ל בירי ותקף צה"ל חוליית ג'יהאד איסלאמי בדרום הרצועה, שלושה פלסטינים נהרגו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ