השר ארדן ביקש לסיים את תפקידו והמליץ לסגור את המשרד להגנת העורף

במכתב ששלח לנתניהו, כתב ארדן כי "העורף זקוק לאחראי אחד, בעל כל הסמכויות הנדרשות". מוקדם יותר היום הודיע גם מנכ"ל משרדו על התפטרות

גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן

השר להגנת העורף, , המליץ לראש הממשלה לסגור את המשרד בראשו הוא עומד, וביקש לסיים את תפקידו עד 31 במאי. ארדן מסר ל את הדברים בפגישה שהתקיימה ביניהם לפני חג הפסח.

במכתב בן חמישה עמודים ששלח היום (שלישי) לנתניהו, טען ארדן כי המשרד להגנת העורף סיים את תפקידו, ושיש להעביר את יחידותיו אל משרד הביטחון. ארדן נימק את המלצתו באי-העברת התקציבים למשרד, וב להסדרת סמכויות העורף.

"אני מתקשה מאוד לקבוע מדיניות להכנת העורף לחירום, בעוד גוף הביצוע המרכזי בעורף, פיקוד העורף, בו הושקעו משאבי המדינה, אינו כפוף מכוח החוק לביצוע מדיניות זו", כתב ארדן. "לאור העובדה שכל יום שעובר ללא הסדרת האחריות להכנת העורף פוגע בהיערכות המיטבית למצבי החירום הנמצאים בפתחנו (וגם מתוך רצון לחסוך בכספי ציבור בשל הכפילות הקיימת), אני ממליץ שתביא בפני הממשלה הצעת החלטה לסיום פעילות המשרד להגנת העורף ולהטמעת יחידותיו במשרד הביטחון".

ראש הממשלה נתניהו והשר ארדן בישיבת הממשלה, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן

ארדן ביקש לסיים את כהונתו במשרד עד לסוף חודש מאי, ושלאחר מכן "תוטל האחריות המלאה והכוללת על מצב העורף בשגרה ובחירום על משרד הביטחון". גם בסוף חודש דצמבר איים ארדן כי עד סוף חודש ינואר, הוא יתפטר - דבר שלא התממש עד להודעתו הערב.

ארדן הדגיש במכתבו כי "העורף זקוק לאחראי אחד, ברור ומרכזי, בעל כל הסמכויות הנדרשות, והפיצול בסמכויות בין המשרדים אינו מאפשר לי להכין את העורף באופן המקצועי ביותר. מצב העורף חשוב לי יותר מהמשך כיפופי הידיים", טען. 

היום הודיע גם מנכ"ל המשרד להגנת העורף, דן רונן, . במכתב שהפיץ ל-37 עובדי המשרד להגנת העורף, תוקף רונן את צה"ל ואת משרד הביטחון, אותו הוא מאשים ב"התנהגות בלתי הולמת כלפי המשרד להגנת העורף", ומציין כי הממשלה לא הסדירה את חלוקת הסמכויות בין שני המשרדים ולא יישמה את החלטתה לספק תשתית לוגיסטית למשרד להגנת העורף. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ