השר לפיד מסביר לקוראי "טיים" למה הצביע בעד השעיית המו"מ

שר האוצר פרסם מאמר במגזין, בו כתב כי כי יש להמשיך במגעים עם הפלסטינים עד שיהיה הסכם, "אבל עם מי בדיוק אנחנו מדברים?", שאל

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

שר האוצר, יאיר לפיד, פרסם מאמר במגזין טיים שכותרתו "מדוע הצבעתי בעד השעיית המשא ומתן עם הפלסטינים?", שבו הוא מתאר "48 שעות מהחיים במזרח התיכון", כלשונו.

במאמרו כותב לפיד: "רביעי בבוקר: הלם, אכזבה. ללא אזהרה מוקדמת, נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, מכריז שהוא חותם על הסכם לממשלת אחדות עם חמאס. רק יומיים קודם לכן, במהלך חופשת הפסח, חמאס ירה רקטות קסאם לעבר דרום ישראל. הרקטות נחתו לא רחוק מבית כנסת בעיירה שדרות ובאורח נס איש לא נפגע.

"חמישי בערב: אחרי פגישה ארוכה במיוחד של הקבינט המדיני־בטחוני שאני חבר בו, הוחלט להשעות את שיחות השלום עד שיתבהר אם ממשלה פלסטינית חדשה מוקמת או לא. ההחלטה, שהייתי צד בה, התקבלה פה אחד".

בהמשך כותב שר האוצר כי "דעותיי לא השתנו. אני מאמין שאסור לנו לוותר על אינץ' אחד כשמדובר בצרכי הביטחון של ישראל, אך עלינו להפסיק לבנות בהתנחלויות מחוץ למה שנקרא "הגושים", ולהשיג הפרדה עם הפלסטינים". עם זאת, ממשיך יו"ר יש עתיד, "הצבעתי כפי שהצבעתי כי אינני מבין איך מישהו יכול לצפות מאיתנו לשאת ולתת עם ממשלה שחציה טוען שהוא מבקש להגיע להסכם וחציה השני טוען שהוא אינו מחוייב לאותו הסכם. צד אחד טוען שהוא רוצה שלום והחצי השני – באותו זמן – יורה אלפי רקטות ופצצות מרגמה על אזרחים תמימים ושולט על עזה בשלטון טרור אסלאמי שהביא לרציחת מאות נוצרים רק מפני שהם נוצרים, לדיכוי נשים ולתליית הומוסקסואלים בפומבי מעמודי חשמל".

בסיום מאמרו כותב לפיד כי "מטרתנו היתה ועודנה להמשיך לדבר עד שנגיע להסכם. אך בטרם נעשה זאת, עלינו לדעת דבר בסיסי: עם מי בדיוק אנו מדברים?".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ