תושבת יצהר נעצרה בחשד להסתה לאלימות נגד חיילים

האשה כתבה בפורום הפנימי של ההתנחלות כי תתמוך במי שיזרוק אבנים על חייל ואף יביא למותם. בעבר הביעה תמיכה לאחר שקצין הותקף ביישוב

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים29
חיים לוינסון

משטרת מחוז ש"י עצרה לפנות בוקר (רביעי) תושבת יצהר בחשד להסתה לרצח חיילים. בעלה זומן הבוקר לחקירה במשרדי היחידה. התושבת התבטאה בחריפות בפורום הפנימי של יצהר, כך לפי פרסום של עקיבא נוביק הבוקר ב"ידיעות אחרונות", ודבריה הועברו למשטרה על ידי תושב המקום.

הדיון בפורום הפנימי התפתח בעקבות הריסת בית בהתנחלות, ובמהלכו כתבה התושבת: "אני בעד זריקות אבנים (על יהודים כמובן. על ערבים אין שאלה). בסיטואציות מסויימות - גם אם האבן תביא למותו של חייל!!! אגבה מול כל גוף חיצוני את זורקי האבנים, גם במקרים שבהם הם לא היו נחוצים בעיני". 

ההתנחלות יצהרצילום: מוטי מילרוד

התושבת ידועה כבעלת דעות גזעניות חריפות והיא נוהגת להפיץ את משנתה ברשתות החברתיות ובתקשורת. יחד עם זאת, דבריה נותרו בגדר דיבורים, ולא ירדו לפסים מעשיים. בעבר, לאחר שקצין צה"ל הותקף ביצהר, היא פרסמה דברי תמיכה במעשה. ב-2011 התראיינה לערוץ 2 והביעה תמיכה בפגיעה בערבים. בעלה של העצורה הפעיל בעבר את הדף "נקמת היהודים" שהסית לפגיעה בערבים, ונסגר על ידי פייסבוק.

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, אישר בראיון לתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל כי בוצעו כמה מעצרים ביצהר וכעת מתנהלת חקירה. לדבריו "אנו יודעים מי האנשים האלה וצריך להכריז עליהם ארגון טרור". שרת המשפטים, ציפי לבני, אמרה כי "מפעל ההתנחלויות קם על יוצרו. עלינו להקים חומה ציונית חזקה, ציבורית ופוליטית". בדיון שתקיים היום על ריבוי פשעי השנאה, יחד עם השר אהרונוביץ, הבטיחה לבני "לוודא שהאלימות כלפי החוק וכלפי צה״ל מטופלים במלא העוצמה והחומרה".

שר האוצר יאיר לפיד אמר בתגובה למעצר ביצהר כי "גם איום לפגיעה בחיילי צה"ל הוא פגיעה בריבונות המדינה". הוא גינה בחריפות את ההסלמה החמורה בשיח של תושבים מיצהר המעניקים לגיטימציה לפגיעה בחיילי צה"ל.  יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הדגישה כי תושבת יצהר שנעצרה היא "פרי הבאושים של רפיסות ארוכת שנים של רשויות החוק בהתמודדות כנגד הטרור היהודי".

בשנים האחרונות פרצו מספר עימותים בין תושבי יצהר לבין חיילים ושוטרים. בחודש שעבר יידו עשרות תושבים אבנים לעבר שוטרי מג"ב והשחיתו מוצב צבאי, בתגובה להרס ארבעה מבנים לא חוקיים בהתנחלות. 

עורך דינה של האשה, עדי קידר מארגון חננו, אמר בתגובה למעצר כי "החשודה נחקרה ומסרה את גרסתה לפיה לא היה שום כוונה להסית בדבריה, וחדירה לפורום פרטי הינה דבר פסול. אנו תמהים על מהירות עבודתה של המשטרה לעצור את החשודה בעוד היא מגלה סובלנות אין קץ להסתות ולמעשים נגד יהודים בכלל ומתנחלים בפרט".

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ