אישום: נגדים פרצו לבונקרים כדי לסחור באמצעי לחימה

שני נגדים בצה"ל מואשמים שגנבו וסחרו בטילי לאו, עשרות רימוני רסס, לבנות חבלה ואלפי כדורים כדי להעבירם לעבריינים

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

כתבי אישום הוגשו לפני שבועיים נגד שני נגדים בצה"ל, לאחר שלפי התביעה הצבאית הם פרצו לבונקרים צבאיים כדי לסחור באמצעי לחימה.

האישומים הוגשו לבית הדין הצבאי של פיקוד הדרום נגד השניים, נגדים בדרגת רס"ל, המייחסים להם התפרצות לבונקר, הוצאת נשק מתחום הצבא וסחר בו. התביעה הצבאית הגדירה את העבירות כ"רבות וחמורות", ושני הנגדים עצורים בשל מעורבותם בפרשה.

המשטרה פתחה בחקירה סמויה של הפרשה לפני כחודשיים, וגילתה רשת לגניבת תחמושת, לבנות חבלה, רימוני רסס ורקטות בעשרות אלפי שקלים. בחודש שעבר נתפס החשוד המרכזי, תושב דימונה, כשברשותו עשרה טילי לאו. בעקבותיו נעצרו שבעה המעורבים, ובהם גם היעד למכירת הטילים, עבריין המוכר למשטרה בן 33, שריצה בעבר מאסר על סחר בסמים ואמצעי לחימה.

רקטות לאו שנגנבו מהצבא ונתפסו אצל הנגדיםצילום: משטרת ישראל

לחשוד המרכזי מיוחס באישום סחר באמצעי הלחימה, "במספר הזדמנויות שונות ומול מספר גורמים צבאיים ב-43 רימוני רסס, 79 לבנות חבלה, 4,850 כדורי אקדח מסוג 9 מ"מ צה"ליים, וניסיון לסחור ב-10 טילי לאו - כל אלה הוצאו, כאמור, מרשות הצבא שלא כדין". בנוסף הוציא הנגד מתוך בסיסי הצבא שש לבנות חבלה, אותן החביא בתוך משאית צבאית.

עוד צוין כי הנגד קיבל שלא כדין את לבנות החבלה ואת מרבית אמצעי הלחימה בכמה הזדמנויות שונות, מנגד תחמושת המשרת בבסיס אחר, לאחר שהסביר לו כי הן מיועדות למטרות צבאיות כמו עריכת אימונים, או עבור "השלמת ציוד".

עוד מייחס כתב האישום לשני הנגדים לקיחת 34 רימוני רסס מתוך 43 האמורים שנלקחו, אחרי שפרצו לבונקר צבאי, המוגדר כבונקר "חירום". תשעת הרימונים הנוספים שהיו ברשות הנגד הראשון נותרו לו כמלאי ממבצע עמוד ענן. עוד מתאר כתב האישום כי רק כמה ימים לפני שנעצרו הנגדים, הם פרצו לבונקר צבאי ומשם לקחו את עשרת טילי הלאו שנתפסו.

נגד הנגד השני, מייחס כתב האישום את אותם אירועים שביצע עם הנגד הראשון, וביניהם התפרצות לבונקרים, הוצאת הנשק שגנבו מרשות הצבא וסחר בו, לצד סחר בתשעה רימוני רסס ו-3,650 כדורי אקדח מסוג 9 מ"מ עם גורמים אזרחיים.

עו"ד ליאור שטלצר, סנגורו של הנגד השני מסר בתגובה כי "צר לנו שהתביעה הצבאית בחרה להיתלות בדיני השותפות ולייחס למרשי מעשים רבים וחמורים שבוצעו אך ורק על-ידי המעורב העיקרי בפרשה עגומה זו. בפועל, חלקו של מרשי מינורי וכמעט ולא הייתה לו נגיעה במעשים, אלא שהוא נגרר על ידי חברו ליחידה באמצעות תחבולות ואיומים לסייע לו באופן נקודתי בהוצאת התחמושת. כל זאת, מבלי שהייתה לו כל מעורבות בתכנון הדברים והוצאתם לפועל. אנו סמוכים ובטוחים שבית הדין הצבאי יקבל את טענותינו לאחר שהראיות יתבררו בפניו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ