הוארך מעצרו של החשוד בניקוב צמיגי רכב ביקנעם

במשטרה חושדים כי אדיר, שמעצרו הוארך בשבעה ימים, מעורב בפשעי שנאה נוספים; השופט: קיימת תשתית ראייתית לחשדות

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

בית המשפט המחוזי בנצרת האריך היום (חמישי) בשבעה ימים את מעצרו של  אדיר יוסף, בן 26 מיקנעם, החשוד כי ניקב אתמול את צמיגי מכוניתו של קבלן ערבי תושב העיר, על רקע לאומני. במשטרה, שחוקרת עםשורה של פשעי שנאה שבוצעו בעיר, חושדים כי הוא מעורב בפשעים נוספים, ומעריכים כי בהמשך החקירה יעצרו חשודים נוספים.

בהחלטתו כתב השופט חנא סבאג כי "אמנם אין לחשוד הרשעות קודמות. יחד עם זאת וכפי שעולה מחומר החקירה מדובר בחשדות בהיקף עצום של מקרים שבהם נגרם נזק לרכוש ולמקרקעין בשיטה דומה".

עוד כתב השופט בהחלטתו כי "לאחר עיון בבקשה ובחומר החקירה אשר הונח בפניי, וכן בדו"ח הסודי שסומן על ידי, נחה דעתי כי בתיק החקירה תשתית ראייתית הקושרת את החשוד לביצוע העבירות המיוחסות במידה המקימה חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירות". הוא הוסיף כי שוכנע "מחומר החקירה שנאסף עד כה כי קיים יסוד סביר לחשש כי שחרור החשוד יביא לשיבוש הליכי חקירה ומשפט, השפעה על עדים ולפגיעה בראיות בדרך אחרת". 

יוסף אדיר בהארכת מעצרו, היוםצילום: גיל אליהו

נציג המשטרה אמר בדיון כי "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת סביב עבירות המהוות סכנה לשלום הציבור ופוגעות במרקם העדין של החברה בה אנו חיים". הוא ציין עוד כי המשטרה מתכננת לחקור אנשים נוספים בפרשה.

פרקליטו של החשוד, עו"ד דב הירש, הכחיש את החשדות. לטענתו, מרשו נעצר בשעה שנסע ברכב הוריו, וכי הסכין שהיתה ברכב משמשת את אביו של יוסף בעבודתו. "המשטרה במצוקה לפענח פרשיית תג מחיר ולשם כך עושה דברים לא מקובלים. זכויותיו של העצור נרמסו ולכן ייעצתי לו בשלב ראשון לא לשתף פעולה עם החוקרים", אמר הירש.

לדברי עורך הדין "אין ליוסף אידיאולוגיה קיצונית. אכן בדף הפייסבוק שלו כתוב 'כהנא צדק' וככל שאני מתנגד לאמירות מעין אלו, האמירה חוסה תחת חופש הביטוי. הוא לא הפעיל אף אחד ולא הופעל על ידי אף אחד. אני לא מזלזל בעבודת המשטרה, על אחת כמה וכמה שהשופט קבע שיש בתיק ראיות לכאורה. נצטרך להתמודד עם הדברים". הירש הוסיף כי "יוסף ללא כל עבר פלילי, הוא אדם נורמטיבי ועובד כמאבטח".

יוסף נעצר על ידי צוות חקירה מיוחד שהקימה המשטרה יחד עם השב"כ, בעקבות פשעי השנאה שהתרחשו באחרונה ביקנעם. שלשום התגלו הכתובות "מוות לערבים" ו"ד"ש לצומת פורדיס, תג מחיר" על חלונות מרפאת שיניים של רופא דרוזי בעיר. ד"ר חאטר נאשד, תושב מסעדה שברמת הגולן, סיפר כי זוהי הפעם השניה שבה מרפאתו הושחתה; לדבריו, לפני שבועיים נופצה הזגוגית בדלת הכניסה וצוייר מגן דוד בסמוך. "זה כואב מאד. מדובר במעשים שחוזרים על עצמם ביקנעם מדי יום. חייבים לתפוס כבר את העבריינים שעושים את זה", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ