שר הביטחון דחה את תרגיל העורף השנתי בשל אילוצים תקציביים

לדברי גורם ביטחוני, דחיית התרגיל "נקודת מפנה 8" היא "צעד ראשון בדרך להפסקה כמעט מוחלטת של האימונים בצה"ל בשל אילוצי תקציב"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

תרגיל העורף "נקודת מפנה 8", שהיה אמור להיערך בחודש הבא, בוטל. שר הביטחון משה יעלון והרמטכ"ל בני גנץ החליטו אתמול (חמישי) על המהלך. לפי מערכת הביטחון, ההחלטה לדחות את התרגיל נובעת בעיקר משיקולי תקציב. 

"דחיית התרגיל היא צעד ראשון בדרך להפסקה כמעט מוחלטת של האימונים בצה"ל ובמערכת הביטחון בשל אילוצי תקציב", מסר גורם ביטחוני. "זה לא משחק ואיננו מהלכים אימים. זו פשוט המציאות. אזלו המשאבים למערכת הביטחון ולצה"ל, ואנו עוצרים את הפעילות. כפועל יוצא מכך נרד באופן דרמטי ברמת הכשירות, הכוננות והמוכנות, לא רק בעורף אלא גם בגזרות אחרות, כולל ביחידות הלוחמות הסדירות וביחידות המילואים".

תרגיל "נקודת מפנה 7" בנצרת עילית, בשנה שעברהצילום: גיל אליהו

ביום רביעי הופיע השר יעלון בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, והזהיר כי מערכת הביטחון "נמצאת בשבר תקציבי". באותה ישיבה גם עלה לראשונה היום להפסיק כמעט כליל את האימונים בצבא.זוהי הפעם הראשונה שהצהרות כאלו נשמעו לראשונה בפומבי ובאופן מפורט.

"נקודת מפנה 8" הוא תרגיל עורף הנערך מדי שנה, ובו לוקחים פיקוד העורף, משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, מערכת החינוך, גופי החירום וההצלה, כמו המשטרה, מערך כיבוי האש ומגן דוד אדום. לא נקבע נועד חדש לקיום התרגיל.

הקמפיין של פיקוד העורף כהכנה לתרגיל "נקודת מפנה 8": 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ