השב"כ: סוכל פיגוע חטיפה שתוכנן על ידי אסירים ביטחוניים

האסירים תכננו לחטוף חייל בשומרון, על מנת להביא לשחרורם מהכלא הישראלי. הנחיות כבר הועברו להכנת מקום מסתור ורכישת אמצעי לחימה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
גילי כהן
גילי כהן

השב"כ ושירות בתי הסוהר סיכלו תוכנית של כמה אסירים ביטחוניים לחטוף חייל, על מנת להביא לשחרורם מהכלא הישראלי. כתבי אישום נגד האסירים שנחקרו בשב"כ, המייחסים להם מעורבות בתכנון הפיגוע, הוגשו באחרונה לבית המשפט הצבאי בסאלם.

בחודשים מארס ואפריל הגיע לידי השב"כ מידע שלפיו עבד עת'מאן, אסיר ביטחוני שנידון למאסר עולם בשל פיגוע ירי שביצע ב-2006, ושותפו לביצוע הפיגוע, עצאם אדין, מתכננים לבצע פיגוע נוסף. בנוסף לשניים היה שותף לתכנון אסיר נוסף, עבד אלחק. השלושה החלו בתכנון הפיגוע עוד בשנת 2012, ופעלו להשגת כספים כדי לממנו. לפי השב"כ, הם יצרו קשר עם פעיל חמאס ברצועת עזה באמצעות אסיר נוסף, וזה הסכים להעביר כספים לטובת הפיגוע.

השלושה תכננו לתת לאסירים העומדים להשתחרר לבצע את פיגוע החטיפה. במהלך חקירתם של עת'מאן ואדין, שהוחזרו מהכלא לחקירת השב"כ, התברר כי הם העבירו הנחיות לאחיו של עת'מאן, נזיה ואחמד, ולגיסו של עת'מאן, נאדר אדין, לביצוע הפיגוע. הנחיות אלו כללו הוראות להכנת מקום מסתור, רכישת אמצעי לחימה, השגת חומרי הרדמה שינתנו לחייל החטוף והשגת כלי רכב גנוב. לפי השב"כ, בני משפחתו של עת'מאן קיבלו הנחייה מראש כי עליהם לצאת לסעודיה, כדי לקבל את הכסף המיועד למימון הפיגוע מגורם נוסף.

מי שהיו אמורים לבצע את חטיפת החייל היו אחיו של עת'מאן, נזיה, וגיסו, נאדר. לפי השב"כ, החטיפה היתה אמורה להתפצע כבר בחודש אפריל באזור חווארה, אריאל, או צומת יצהר. בשב"כ הוסיפו כי הקשר בין המעורבים בפרשה, בין אם הם שהו בתוך הכלא ובין אם מחוץ לו, התבצע באמצעות טלפונים ניידים שהוברחו אל הכלא, ובאמצעות אגרות מוסלקות, שנמסרו לעת'מאן בעת שבני משפחתו ביקרו אותו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ