חיל האוויר מעתיק טייסת מסוקים מהדרום לבסיס פלמחים

בשל שיקולי תקציב, טייסת "ציפורי המדבר" תוצב לצד טייסת נוספת המפעילה מסוקי בלק-הוק במרכז הארץ. נשקל גם איחוד הצוותים הטכניים

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

טייסת "ציפורי המדבר", המפעילה מסוקי בלק־הוק ("ינשוף"), עתידה לעבר בחודשים הקרובים מבסיס חצרים אל בסיס פלמחים שבמרכז הארץ. זאת, על מנת לחסוך בעלויות הפעלה ואחזקה. הטייסת תמוקם לצד טייסת בלק־הוק נוספת של חיל האוויר, "החרב המתהפכת". ייתכן כי בעתיד יאוחדו גם הצוותים הטכניים, האחראים על אחזקת המסוקים.

על המהלך החליט לפני כחודש מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל. לצד זאת, הוחלט כי כדי לשמור על רמת כוננות גבוהה במשימות תובלה, פינוי וחילוץ אווירי, יוקם "גף דרומי", שבו יבצעו טייסי המסוק מוכנות מבצעית. טרם הוחלט אם הגף יוצב בבסיס חיל האוויר ברמון או בבסיס חצרים.

לאחר יישום המהלך, שאמור להתרחש עוד במהלך השנה הנוכחית, יורכב בסיס חצרים מטייסות מטוסי קרב בלבד, לצד בית הספר לטיסה. בסיס פלמחים, לעומת זאת, יקבל חיזוק בדמות טייסת מסוקים נוספת, מלבד טייסת "החרב המתהפכת", שתצטרף לעוד טייסות כלי טיס בלתי־מאויישים הפועלות בבסיס.

מסוק בלק-הוק בבסיס פלמחיםצילום: לימור אדרי

בחיל האוויר החליטו על העתקת טייסות הינשופים למקום אחד, אך התלבטו במשך אם להציב את המסוקים בפלמחים או בחצרים. בסיס חצרים נחשב לבעל תשתיות משופרות, והעברת טייסת נוספת אליו היתה תומכת בפעילות צה"ל למעבר לדרום הארץ. אולם, לבסוף הוחלט להעביר את הטייסת דווקא למרכז הארץ, ככל הנראה בשל שיקולים מבניים הקשורים למספר הטייסות שנותרו בבסיס פלמחים, מאז הירידה בסדר הכוחות עליה החליט הרמטכ"ל, בני גנץ.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כחלק מעבודת מטה שבחנה דרכים להתייעלות ולחיסכון כלכלי, הוחלט להעביר את טייסת 'ציפורי המדבר' מבסיס חצרים שבדרום, לבסיס פלמחים במרכז הארץ. הטייסת תשכון בסמוך לטייסת האחות, 'טייסת החרב המתהפכת'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ