שלושה פעילי ימין נעצרו בחשד לפשעי שנאה, נאסר עליהם לפגוש עו"ד

העצורים, בהם שני קטינים, חשודים במעורבות באירועים בתוך הקו הירוק; בירושלים, שוטר עיכב לחקירה קטינה שרשמה בגיר על המדרכה "תג מחיר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עצר שלושה פעילי ימין מוכרים, שניים מהם קטינים, בחשד למעורבות . שניים מהחשודים מוחזקים במעצר עם צו המיוחד האוסר עליהם לפגוש את עורך דינם.

החשדות הספציפיים נגד השלושה אסורים בפרסום. הנוסח המותר לפרסום הוא ש"השב"כ החל במעצרים וחקירות של פעילים קיצוניים החשודים במעורבות במספר פשעי שנאה על רקע לאומני, הכולל חלק מהאירועים האחרונים בתחומי הקו הירוק. במסגרת חקירתם ייבדק החשד כי החשודים ביצוע פעילות על רקע אידאולוגי במסגרת ההתארגנות המכונה תג מחיר".

ביום ראשון עצרו המפלג לפשיעה לאומנית של משטרת ש"י והשב"כ את י', תושב יישוב בחבל לכיש. בעבר י' נעצר לאחר שהתקשר לביתו של מפקד פיקוד מרכז ניצן אלון וקבע פגישה עם בנו. כאשר הגיע לפגישה, נעצר על ידי בלשים. במקביל נעצר באחת ההתנחלויות בגדה קטין בן 16 בחשד לאותם מעשים. לשניים הוצא צו איסור מניעת מפגש עם עורך דין. לקטין הצו נגמר, אך י' לא פגש את עורך דינו, והצו בתוקף עד ליום שישי הקרוב. כמו כן, מעצרו הוארך.  

הפגנה נגד פשעי שנאה מול בית ראש הממשלה בירושלים, ביום ראשוןצילום: אמיל סלמן

קטין נוסף בן 16 נעצר היום (רביעי). הקטין הורחק בעבר מיהודה ושומרון במעצר מנהלי, וכעת הוא שוהה במעצר בית. הוא מפעיל דף פייסבוק בו הוא מתעד את עצמו במעצר הבית. גם הוא מנוע ממפגש עם עורך דין.

את החשודים מייצגים עו"ד ברק פרידמן ועו"ד עדי קידר מטעם ארגון "חוננו". עו"ד קידר אמר היום ל"הארץ" כי "אנו רואים בחומרה את השימוש בהליך הקיצוני של מניעת מפגש של עצור עם עורך דינו, בעיקר כאשר הדבר נעשה מטעמים פסולים, ועל רקע החלטות פוליטיות ולחץ ציבורי ולא מטעמים משפטיים".

הערב, עיכב שוטר ממשטרת ירושלים לחקירה קטינה יהודייה, לאחר שהבחין שהיא רושמת בגיר את המילים "תג מחיר" ו"נחמן מאומן" על מדרכה ברחוב המלך ג'ורג' במרכז ירושלים. גבר שניסה למנוע את העיכוב של הנערה עוכב גם הוא.

המקרה הזה מצטרף למקרים נוספים מהשבועות האחרונים בהם נראה שהמשטרה בירושלים מגזימה ביחס למעצר קטינים שחשודים בפעילות "תג מחיר", גם כאשר הפעילות מסתכמת בזוטות. כך למשל לפני כשלושה שבועות עוכבו שתי נערות בחשד שכתבו "תג מחיר" באמצעות חול ואבנים בבית הקברות המוסלמי שליד הר הבית, ובפסח נעצרו שני קטינים נוספים בחשד שתלו שלטים בכניסות להר הבית שעליהם נכתב שההר סגור למוסלמים לרגל "עבודות לבניית בית המקדש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ