לבני נפגשה עם עבאס לראשונה מאז פיצוץ המו"מ

השרה הממונה על המו"מ נועדה בלונדון עם הנשיא הפלסטיני בניסיון להבין לאן מועדות פניו והבהירה לו שהקמת ממשלה עם חמאס תקשה על חידוש השיחות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שרת המשפטים ציפי לבני נפגשה אתמול (חמישי) בלונדון עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) - כך אמר פקיד ישראלי בכיר. מדובר בפגישה ראשונה בין עבאס לבין שר ישראלי בכיר מזה חודשים, עוד בטרם פיצוץ השיחות בין הצדדים. בפגישה הבהירה לבני, הממונה מטעם הממשלה עם המשא ומתן עם הפלסטינים, כי הקמת ממשלת אחדות בשיתוף חמאס הנה בעייתית מאוד מבחינת ישראל ותקשה על חידוש המשא ומתן.

הפקיד הבכיר ציין כי מטרת הפגישה, שעליה דווח לראשונה הערב בערוץ 2, היתה להבין לאן פניו של הנשיא הפלסטיני בעקבות פיצוץ שיחות השלום עם ישראל. לדבריו, הפגישה לא תוכננה זמן רב מראש ונקבעה בהתראה קצרה לאור העובדה שהשניים ביקרו בלונדון באותו זמן. עוד אמר הבכיר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן מראש על ידי לבני לפני קיום הפגישה.

אתמול נפגשה לבני בלונדון גם עם שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי, ודנה עמו בעתיד תהליך השלום. קרי ועבאס נפגשו גם הם, לראשונה מאז הקפאת המשא ומתן. משרד החוץ האמריקאי מסר כי הפגישה עסקה במערכת היחסים בין ארה"ב לפלסטינים, ומאוחר יותר פורסם כי קרי אמר לעבאס ש"הדלת לשיחות השלום נשארה פתוחה", אך הדבר תלוי בישראלים ובפלסטינים. בנוסף דווח כי קרי קרא לשני הצדדים להימנע מצעדים לא מועילים.

אתמול דווח ב"הארץ" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין לבחון בשבועות הקרובים רעיונות למהלכים מדיניים אלטרנטיביים לנוכח כישלון המשא ומתן עם הפלסטינים. פקיד ישראלי בכיר ציין כי נתניהו מתכוון לקיים דיונים בנושא עם שרים בממשלה ועם בכירים במערכת המדינית-ביטחונית. בישיבת הממשלה לפני כשבועיים אמר נתניהו לשרים כי ירצה לשמוע רעיונות לצעדים מדיניים שבהם ניתן לנקוט לאור הקפאת המשא ומתן והסכם הפיוס הפלסטיני, אך לא פירט.

ציפי לבני עם ג'ון קרי וסאיב עריקאת במעמד פתיחת השיחות, ביולי האחרוןצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ