הושלם פינוי המבנים במאחז גבעת אסף

תושבי החלקה שנבנתה על שטח פלסטיני פרטי פונו מביתם כחלק מיישום פסיקת בג"ץ להריסת 28 מבנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כוחות הבטחון סיימו לפנות אתמול (שישי) חלקה במאחז גבעת אסף שנבנתה על אדמות פרטיות של פלסטינים, לאחר שהגיעו להסכם עם אחד עם התושבים. לפי ההסכם, התושב יתפנה מרצון, אבל ששוטרי יס"מ יגררו אותו החוצה מביתו.

החלקה פונתה כחלק מהחלטה של בג"ץ לפינוי מתנחלים מחלקות של פלסטינים עליהן הקימו מבנים ללא היתר, בתשובה לעתירה המבקשת להרוס ששה מאחזים שונים. ביום רביעי נהרסו מבנים במעלה רחבעם. ברגע האחרון, פנו המתנחלים לבג"ץ וביקשו למנוע את הריסתם של 7 מבנים בגבעת אסף. על נימוקי הבקשה הוטל צו איסור פרסום. נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, הורה למדינה לבחון את הבקשה עד לסוף יוני.

כוחות מג"ב נערכים לפינוי במעלה רחבעם, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

בלילה שבין חמישי לשישי החל פינוי מרצון של החלקה. הפינוי היה בתאום עם המנהל האזרחי, למרות שהמבנים הונחו מחדש ללא היתרי בנייה. משפחה אחת סירבה להתפנות, ושוטרי יס"מ הוציאו אותה בכוח מהבית. אך גורמים המעורבים בפינוי הסבירו שמדובר בהצגה, לאחר שבני המשפחה הידועים בדעותיהם הרדיקליות ביקשו שלא יצאו מהבית ביוזמתם, אלא יובאו שוטרים שיוציאו אותם החוצה.

כעת אמורה המדינה למסור הודעה מעדכנת לבג"ץ על הליכי הכשרה של ששת המאחזים: חוות גלעד, מצפה יצהר, גבעת הראה, גבעת אסף, מעלה רחבעם ומצפה לכיש. המדינה התחייבה בעבר בפני האמריקאים להרוס את המאחזים האלו, אך צפויה להודיע על הלבנה של ארבעה מהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ