הרמטכ"ל הודיע על הפסקת אימוני המילואים ב-2014 לאור המשבר בתקציב

גנץ אמר כי הוא "מוטרד מהכשירות בהווה ומהכיוונים לעתיד". במערכת הביטחון הבהירו כי התוכנית לצמצום מערך המילואים ולהגברת אימוניו לא תוכל להתממש

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

הרמטכ"ל, בני גנץ, הודיע היום (שני) כי מערך המילואים יפסיק את אימוניו לשנת 2014. בנאומו בטקס מצטייני מערך המילואים, אמר גנץ כי "סדר העדיפויות הלאומי משתנה, ואיתו, לצערי, גם ההחלטות הנוגעות לביטחון". לדבריו, מערכת הביטחון מתמודדת עם אתגר משאבי שלא ידעה כמוהו בעבר, "ועלולות להיות לו השלכות דרמטיות על צה"ל". הרמטכ"ל ציין כי ההחלטה לביטול אימוני המילואים היא העיקרית מבין החלטות "כואבות" נוספות שהתקבלו במערכת הביטחון בימים האחרונים.

גדודי מילואים מעטים ביצעו תעסוקה מבצעית מאז תחילת השנה, אך אימוני המערך התקיימו כסדרם עד מאי. לצד זאת, במערכת הביטחון הבהירו כי התוכנית לצמצום המערך מחד והגברת אימוניו מאידך "לא תוכל להתממש". "אומר לכם בכנות, אני מוטרד מהכשירות בהווה ומהכיוונים לעתיד", אמר גנץ. "נעשה כל שניתן כדי למנוע מהקיצוץ בתקציב לפגוע בביטחון. נביא את הדברים בפני הגורמים הרלוונטיים כדי לשנות את המצב הנוכחי, מתוך מקום אחראי ושקול".

רס"ן (מיל') דוד כץ, לוחם בחטיבת מילואים שנאם בטקס, התייחס לכשירות מערך המילואים כיום, ואמר כי "כמות האימונים נספרת היום לא בימים, אלא בשעות". "בלי מספיק זמן עם החיילים לא נוכל למלא את תפקידנו, ולא חשוב כמה מצטיינים נהיה. אסור לפגוע במערך המילואים, וכפי שחווינו בעבר - ההיסטוריה אינה סלחנית כלפינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ