פלסטיני מואשם בניסיון חטיפת ישראלי בצפון

לפי השב"כ, מטרתו היתה לחטוף ישראלי כדי לנהל משא ומתן שיביא לשחרור אסירים פלסטינים. האיש הודה במיוחס לו ובהשלכת בקבוקי תבערה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד פלסטיני שוהה בלתי חוקי בגין נסיון חטיפת ישראלי בצפון. שירות הביטחון הכללי (השב"כ) התיר לפרסום כי מוראד עלי-חסין, בן 25, שישב בעבר בכלא בישראל בין השנים 2008 ל-2009 בשל כוונה לדקור חייל במחסום, הודה שניסה לחטוף ישראלי מהיישוב אבטליון, שבמועצה האזורית משגב. הוא נעצר בחודש שעבר בפעילות משותפת לשב"כ והמשטרה. כתב האישום שהוגש נגדו בבית המשפט המחוזי בחיפה מייחס לו עבירות של ניסיון חטיפה, התפרצות, תקיפה ועוד.

לפי הודעת שירות הביטחון הכללי, במהלך חקירתו, הודה עלי-חסין שבחודש אפריל האחרון ביצע מספר ניסיונות פיגוע באזור המועצה האזורית משגב. ב-19 באפריל, ניסה להיכנס לבית ביישוב אבטליון כשהוא חמוש בסכין. לפי השב"כ מטרתו היתה לחטוף את אחד מבני הבית, כדי לנהל משא ומתן שיביא לשחרורם של אסירים פלסטינים. בעל הדירה, ישראל שי, סיפר לאתר "Mynet" כי עלי־חסין "נכנס לבית בכוח, ואחז ביד שלי בחוזקה. (הוא) ניסה לסגור על שנינו את הדלת, ואני ניסיתי להדוף אותו. אשתי, שראתה את המתרחש מהסלון, צעקה שיש לו סכין בכיס ושאזהר. רק אז הבנתי שזה אירוע אלים". לאחר מספר דקות, כיוון שי לעברו את אקדחו, ולדבריו, "ברגע שהוא הבין שהקנה מכוון אליו, הוא קפץ אל המדרון וניסה לברוח". 

בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ענת שטיינשניד מפרקליטות מחוז חיפה, נכתב כי "על רקע שנאתו ליהודים, רצה הנאשם לחטוף יהודי ואף לרצוח אותו ולאחר מכן לדרוש מרשויות מדינת ישראל לשחרר אסירים ביטחוניים שמרצים מאסרים ארוכים או מאסרי עולם בתמורה לשחרורו".

עוד עולה מהודעת שב"כ כי עלי-חסין הודה בחקירתו בהשלכת בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב באזור, פעם אחת ב-20 באפריל לעבר כלי רכב שנסע בין אבטליון לצומת מסלחית, ופעם נוספת יום לאחר מכן, לעבר מכונית שנסעה סמוך לקיבוץ אשבל. בשני המקרים לא היו נפגעים. בשב"כ הוסיפו כי עלי-חסין ניסה, ללא הצלחה, להצית חורשה סמוכה, גם כן באמצעות בקבוקי תבערה.

"על פי העולה מחקירתו בשב"כ נראה כי הוא פעל לבדו, הגם שהודה כי ניסה לשכנע אחרים, גם הם שוהים בלתי חוקיים בישראל, לבצע עמו פעילות ביטחונית", נכתב בהודעת שירות הביטחון הכללי. "יחד עמו נעצרו מספר שוהים בלתי חוקיים, שנחשדו כמי שהיו מעורבים בפעילותו, ואשר עלו כמי שמודעים לה". עוד הוסיפו בשב"כ כי מעצרו של עלי-חסין מדגיש את "הסיכון הרב הטמון בכניסתם של שוהים בלתי חוקיים לישראל", ולכן יש צורך "בסגירת הפרצות בגדר, המנוצלות לצורך הכניסה לישראל".

ניצב זוהר דביר, מפקד המחוז הצפוני במשטרה, אמר כי "משטרת ישראל והשב"כ פעלו וריכזו מאמץ בתחום החקירה והמודעין על מנת לפענח את הארועים, ולשים יד בהקדם על מבצע הפשע החמור, ולמצות עימו את הדין. זאת על מנת לאפשר שיגרת חיים תקינה ובטוחה, לכל התושבים יהודים וערבים כאחד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ