אזרח ישראלי עצור במצרים כחודשיים; שני ישראלים נעצרו בירדן

תושב טירה בן 28 נעצר בסיני, ומשרד החוץ פועל לשחרורו; הישראלים בירדן נעצרו לאחר שנמצאו אצלם סכומי כסף גדולים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני אזרחים ישראלים נעצרו בירדן, ככל הנראה לאחר שברשותם נתפסו סכומי כסף גדולים במזומן. אזרח ישראלי נוסף נעצר במצרים כבר לפני כחודשיים.

שני הישראלים שנעצרו בירדן נחקרו במשטרה ושוחררו למעצר בית, בבית מלון ברבת עמון. עורכי דין מקומיים נשכרו כדי לייצג אותם בפרשה. במשרד החוץ אמרו כי שגרירות ישראל בירדן יצרה קשר עם השניים והיא עוקבת אחרי הפרשה.

האזרח הישראלי הנוסף, שעצור בסיני הוא צעיר בן 28 מטירה שבמשולש. על פי על פי הדיווחים ממצרים הוא חשוד בעבירות על החוק המקומי, אך לטענת המשפחה, הרקע למעצר קשור לדרכונו הישראלי. לדברי אחיו, מצבו הנפשי קשה. 

משרד החוץ הישראלי מעורב בפרשה מאז המעצר, ומנסה לפעול לשחרורו על רקע המצב המדיני הסבוך במדינה. "השגרירות מעורבת במאמצים לשחרורו והיא נמצאת בקשר עם המשפחה", אמרו אתמול במשרד החוץ.

בשנת 2000 עצרו שלטונות מצרים את האזרח הישראלי עודה טראבין בחשד לריגול למען ישראל. למרות דיווחים על עסקה שהתגבשה לשחרור טראבין ב-2012 הוא נותר בכלא המצרי עד היום. מוקדם יותר החודש התפרסם ב-ynet מכתב ובו האשים את ממשלת ישראל בהזנחתו.  "הממשלה שלך לא עזרה לי למרבה הצער כי אני ערבי וזה ברור לגמרי. אם הייתי יהודי או דרוזי, כבודו וממשלתו היו נלחמים עבורי ועבור שחרורי ולא הייתי יושב 14 שנים בכלא המצרי. אדוני ראש הממשלה, זוהי האמת שכולם יודעים אותה", כתב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ