כתובת נאצה רוססה על כנסייה בבאר שבע

יומיים לפני ביקור האפיפיור פרנסיסקוס בישראל, ריססו אלמונים "ישו = בן זונה" על חומה המקיפה את המבנה ונמלטו. המשטרה פתחה בחקירה

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר

יומיים לפני ביקור האפיפיור פרנסיסקוס בישראל, ברשות הפלסטינית ובירדן, אלמונים ריססו הבוקר (שישי) כתובת נאצה על חומה המקיפה את הכנסייה בעיר העתיקה בבאר שבע.

על הקיר שברחוב האבות נכתב "ישו = בן זונה". כוח משטרה שהגיע למקום פתח בסריקות ובאיסוף ממצאים, ופתח בחקירה. מפקד מרחב נגב תת-ניצב פרץ עמר, אמר בעקבות האירוע כי המשטרה רואה את הדברים בחומרה רבה ותפעל למעצר החשודים. זמן קצר לאחר שהתגלתה הכתובת, הגיעו למקום עובדי עיריית באר שבע ומחקו אותה. מהעיירה נמסר כי היא מגנה את המעשה.

שלשום נודע כי בצעד חסר תקדים, המשטרה הוציאה צווים מנהליים לארבעה פעילי ימין, בהם שלושה נערים, האוסר עליהם לצאת מבתיהם עד תום ביקור האפיפיור ביום שני. זאת בעקבות החלטת השב"כ, צה"ל והמשטרה, שכן לטענת השב"כ הצטבר מידע מודיעיני על כוונת הארבעה לשבש את ביקור האפיפיור.

הכתובת שרוססה על הכנסייה בבאר שבע, היוםצילום: דוברות המשטרה

בלשי המשטרה הגיעו לבתיהם של שני נערים בני 17, הלומדים בישיבה במתחם קבר דוד, ומסרו להם צווים מנהליים. אחד הנערים, תושב קרית ארבע, קיבל צו ממפקד פיקוד מרכז האוסר עליו לצאת מתחומי היישוב עד מוצאי שבת, ולאחר מכן הוא יהיה נתון במעצר בית עד תום הביקור. הנער השני, תושב נתניה, קיבל צו ממפקד פיקוד העורף שמחייב אותו להישאר בתחומי העיר במהלך שעות היום, ובלילה לשהות במעצר בית עד תום הביקור. צווים עם הוראות דומות קיבלו נער מבית שמש ובגיר מההתנחלות צופים שבשומרון.

במהלך השבוע עצרה המשטרה שלושה בני אדם, וביקשה מבית המשפט להרחיק אותם מקבר דוד והעיר העתיקה, בטענה שמידע מודיעיני מלמד שהם התכוונו לחלק כרוזים נגד ביקור האפיפיור. השופט דחה את בקשת המשטרה על הסף, וכתב כי הכוונה לחלק כרוזים אינה מקיימת עבירה כלשהי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ