המדינה מבקשת מאסר בפועל לח"כ לשעבר נפאע, שהורשע במגע עם סוכן זר

הפרקליטות דורשת בין שנתיים לחמש שנות מאסר בפועל לסעיד נפאע, שביקר בסוריה ב-2007 ונפגש עם סגן מזכ"ל החזית העממית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרקליטות המדינה מבקשת להטיל עונש של שנתיים עד חמש שנות מאסר בפועל על ח"כ לשעבר סעיד נפאע. בית המשפט המחוזי בנצרת ע, לשעבר חבר כנסת מטעם בל"ד, בעבירות של ביקור במדינת אויב ומגע עם סוכן זר בעת ביקור בסוריה ב-2007. בביקורו נפגש נפעא עם טלאל נאג'י, סגן מזכ"ל החזית העממית, וניסה להיפגש גם עם ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל.

בטיעונים לעונש מוזכרת חוות דעת שכתב מומחה אמ"ן על נאג'י, בה הוא הוגדר כיד ימינו של ראש ארגון טרור, המהווה איש קשר מול הממשל הסורי, חיזבאללה ופלגים פלסטיניים נוספים, המנחה את כלל הפעילות הארגונית, החברתית והמנהלתית בארגון, ומיודע על פעילות הטרור של הארגון.

עוד נכתב בטיעונים לעונש כי "הנאשם הינו עורך דין זה שנים רבות, ובמועד ביצוע העבירות היה חבר הרשות המחוקקת בישראל. כלומר, הנאשם היה מצוי ב'במסדרונות השלטון', השתתף בדיונים שונים ויכול היה להשפיע על תהליכי החקיקה, היה חשוף למידע רב ובעל גישה לבעלי תפקידים בכירים בשירות המדינה או במפלגות פוליטיות. פוטנציאל הנזק כתוצאה מפגישה של אדם כזה עם בכיר בארגון מחבלים הינו בוודאי כבד מאוד".

סעיד נפער בבית המשפט המחוזי בנצרת, ב-2012צילום: עבדאללה שמא

נפאע הורשע גם בעבירה של ביקור במדינת אויב, אישום שהוגש במקביל גם נגד 16 שייחים דרוזים, שלאחר הרשעתם הודיעה המדינה השבוע כי היא .

הסדר זה התגבש אחרי שהשייחים התחייבו שלא לנסוע שוב למדינות אויב ולאחר הודעה פומבית של המנהיג הרוחני של העדה, השייח מוואפק טריף, אליו הצטרפו גם סגן יו"ר הכנסת ח"כ חמד עמאר, ויו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיים ג'בר חמוד, שבו הם קוראים לבני העדה הדרוזית שלא לנסוע לסוריה וללבנון ללא היתר מהרשויות המוסמכות.

בטיעונים לעונש טוענת הפרקליטות כי המקרה של נפאע שונה בתכלית. "הנאשם הוכיח במעשיו שיצא למדינת האויב, שלא למטרות דת בלבד, אם בכלל, כי אם במטרה לפגוש אנשי ממשל סוריים ואף לקיים באופן חשאי מפגש עם איש בכיר בארגון טרור העוין את ישראל. הנאשם הינו חבר כנסת, עובד ציבור, הנושא משרה ציבורית בכירה במערכות הממשל של מדינת ישראל. הנאשם הפר את החוק ברגל גסה, בה בשעה שיכול היה לפעול בדרכים לגיטימיות ודמוקרטיות, אשר הוענקו לו כחבר כנסת, כדי להסדיר את נושא היתרי היציאה".

ח"כ לשעבר סעיד נפאע מסר בתגובה ל"הארץ" כי דרישת הפרקליטות היא סוג של נקמה מצד הפרקליטות לאחר ביטול הרשעתם בשבוע שעבר של 16 השייחים הדרוזים שביקרו בסוריה ובלבנון. סניגורו של נפאע, עו"ד מאדי דאהר, אמר כי הדלפת הטיעונים לעונש שלושה שבועות לפני הדיון חמורה מאוד ויש בה ניסיון להשפיע על בית במשפט ועל דעת הקהל לאחר ניצחון השייחים. לדברי עו"ד דאהר, מי שיקבע בסופו של דבר את רף הענישה יהיה בית המשפט ולא הפרקליטות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ