נתניהו: הפיגוע בבריסל - תוצאה של ההסתה באירופה נגד היהודים וישראל

שר החוץ טען כי הפיגוע שבו נהרגו 3 בני אדם הוא תוצאת ההסתה המתבטאת "בקריאות לחרם על ישראל ובפעילות הפרו-פלסטינית"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החוץ, אביגדור ליברמן, אמרו אמש (שבת) כי הפיגוע במוזיאון היהודי בבריסל שבו נהרגו שלושה בני אדם ונפצע אדם נוסף באורח אנוש הוא תוצאה של ההסתה האנטי-ישראלית באירופה. ״זו תוצאה של הסתה בלתי פוסקת נגד היהודים ומדינתם״, אמר נתניהו. ״על אדמת אירופה ממשיכות להישמע עלילות וכזבים נגד מדינת ישראל, תוך התעלמות שיטתית מהפשעים נגד האנושות ומעשי הרצח שנעשים באזורנו״.

ליברמן מסר כי הפיגוע הוא "תוצאה בשטח של ההסתה האנטי-ישראלית והאנטישמית שמתבטאת, בין היתר, בקריאות לחרם על ישראל ובחרמות על מוצרים ישראליים, בפעילויות נגד ישראל בפורומים בינלאומיים ובעמדה חד-צדדית אוטומטית נגד ישראל".

לדבריו, "הפעילות שמתכנה 'פרו-פלסטינית', שכמו בימים האפלים ההם קוראת להחרים 'סחורות של יהודים' ופועלת באגרסיביות נגד הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, היא פעילות אנטישמית נטו ולא חלק מוויכוח מדיני לגיטימי לגבי סכסוך על שטח שכמוהו יש במקומות רבים בעולם. האירועים האנטישמיים האחרונים הם נורת אזהרה לכל אלו שמדעת או לא, משתפים פעולה עם ההסתה הזו כשהם ממהרים, כל פעם מחדש, לגנות את ישראל ולהשוות בנייה של בית עבור משפחה יהודית בארץ אבותינו לפעולות טרור רצחניות ואכזריות".

זירת פיגוע הירי בבריסל, אמשצילום: אי–פי

גורם המעורה בפרטי חקירת הפיגוע נגד המוזיאון היהודי בבריסל אמר ל"הארץ" כי הפרטים שבידי משטרת בלגיה מצביעים על כך שהרקע להתקפה הוא אנטישמי. לדברי הגורם, משטרת בלגיה צפויה להודיע על כך היום. שרת הפנים הבלגית העריכה אמש כי המניע לפיגוע הוא אנטישמיות, וכל המוסדות היהודיים בבלגיה הושמו בעקבות הפיגוע תחת אבטחה מרבית. הפיגוע בוצע יום לפני הבחירות לפרלמנט הבלגי, במקביל לבחירות לפרלמנט האירופי השוכן בעיר. 

סוכנות הידיעות הבלגית דיווחה כי אדם יצא ממכונית מסוג אאודי שבה היה אדם נוסף, פתח באש בכניסה למוזיאון שבשכונה היוקרתית סאבלון, הרג שתי נשים וגבר ולאחר מכן נכנס למכונית ונמלט. על פי כמה דיווחים, הירי התבצע בתוך המוזיאון והיורה נמלט ברגל ותועד במצלמות אבטחה ברחוב. עיתונאי בלגי שהגיע לזירה אמר כי מכוניתם של היורים זוהתה לאחר שעדי ראייה רשמו את מספר לוחית הרישוי שלה. "שמעתי לפחות שש יריות, אז היה שקט ושוב ירי", סיפר עד ראייה לאירוע לתחנת הטלוויזיה RTL, והוסיף כי "כל השכונה תחת עוצר". ברחוב שבו אירע הפיגוע התקיים באותה עת פסטיבל ג'אז, ולכן שהו שם בני אדם רבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ