26 צעירים נעצרו בהתפרעויות בקבר דוד

המפגינים מחו על ביקור האפיפיור שיחל היום ועל הכוונה, לטענתם, להעביר את אולם הסעודה האחרונה לידי הוותיקאן. בין העצורים חייל שאיים בנשקו על שוטר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

המשטרה עצרה לפנות בוקר (שבת) 26 צעירים שהתפרעו במתחם קבר דוד בירושלים, במחאה על ביקורו של האפיפיור פרנסיסקוס שינחחת היום בישראל. בצאת השבת הגיעו כ-150 יהודים, אנשי ימין, למקום, החלו להתפרע ותקפו שוטרים עם אבנים ובקבוקים. כמה מהצעירים אף נכנסו למתחם הקבר והתבצרו בפנים. כמה שוטרים נפצעו קל ונגרם נזק לניידת. כוח משטרה פינה את המתחם, ועצר 26 מפרי סדר, בהם חייל שאיים בנשקו על שוטר בניסיון למנוע מעצר של צעיר אחר.

פעיל הימין עו"ד איתמר בן גביר המייצג את העצורים מטעם עמותת "חננו" טוען שהמשטרה הפעילה כוח מוגזם על המפגינים, ושכמה בני אדם נפצעו באורח קל כתוצאה מאלימות שוטרים.

קבר דוד הפך בתקופה האחרונה למוקד מחאה של הימין בירושלים נגד ביקור האפיפיור. לטענת המוחים, ישראל והוותיקאן עומדות לחתום על הסכם לפיו יועבר אולם הסעודה האחרונה, שמצוי מעל קבר דוד, לידי הוותיקאן. למרות הכחשות נמרצות מצד שני הצדדים, הן הוותיקאן והן ישראל, המחאה המשיכה ואף התגברה לקראת ביקור האפיפיור בארץ היום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ