חקירת הירי במוזיאון בבריסל הועברה לתביעה הפדרלית - העוסקת בטרור

לפי הדיווחים בבלגיה, זהות הקורבנות הישראלים, שארונותיהם יוטסו לישראל הערב, השפיעה על ההחלטה. עם זאת, המקרה מסווג עדיין כרצח

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

תיק החקירה של הירי במוזיאון היהודי בבריסל הועבר לידי התביעה הפדרלית, שעוסקת בחקירת טרור. כך הודיעה היום (שני) דוברת מטעם התביעה בבריסל, אינה ואן ויימרס, במסיבת עיתונאים. הדוברת לא אמרה, עם זאת, אם המקרה יסווג מחדש כמעשה טרור. לעת עתה, האירוע מסווג כרצח.

העיתון הבלגי לה סואר דיווח כי התביעה הפדרלית היא זו שהחליטה לקחת לידיה את התיק. העובדה ששניים מהקורבנות הם ישראלים השפיעה על ההחלטה, לפי הדיווח. הסרטון שפרסמה אתמול המשטרה הבלגית שקראה לציבור לחלוק מידע לגבי זהות היורה הניב מספר פניות. התביעה לא סיפקה פרטים על התקדמות החקירה.

ארבעה בני אדם נהרגו בפיגוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל ביום שבת, ובהם עמנואל ומירה ריבה, זוג אזרחים ישראלים. בפיגוע נהרגה גם אשה צרפתית ואדם נוסף נפצע באורח אנוש ומת מפצעיו. ארונותיהם של ההרוגים הישראלים באירוע יוטסו לישראל הערב.

שר החוץ הבלגי מניח זר בזירת הירי, אתמול בבריסלצילום: אי–פי

בני הזוג עבדו בשנים קודמות כחשבים בגופים ממלכתיים - הוא במשרד האוצר ואחר כך בלשכת הקשר ליהודים בברית המועצות, "נתיב", והיא במשרד ראש הממשלה. הם הותירו אחריהם שתי בנות, בנות 17 ו-15. לפני שנתיים שבו משליחות בברלין ומאז התגוררו בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ