חיילים עצרו ארבע ילדות פלסטיניות בטענה שאכלו דובדבנים מעץ בהתנחלות

המתנחלים טענו שהילדות, בנות 15-11, גנבו את הפירות. למרות ששתיים מהן אינן בנות עונשין, הן עוכבו לחקירה במשך כמה שעות

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

צה"ל והמשטרה עצרו היום (שלישי) לחקירה ארבע ילדות פלסטיניות מהכפר טובא שבדרום הר חברון, בנות 11, 13, 14 ו-15, בטענה שאכלו דובדבנים מעץ השייך למתנחלים.

התקרית אירעה בסביבות השעה 10:00 בבוקר. הילדות, שאחת מהן חירשת־אילמת, עברו במטע הדובדבנים של ההתנחלות חוות מעון בדרכן הביתה מבית הספר. עם הגעת החיילים למקום כדי ללוות את הילדות לביתן, טענו המתנחלים כי הן אכלו פירות מהמטע ודרשו מהחיילים לעצור אותן על גניבה. החיילים החליטו לעכב את הילדות לחקירה, זאת למרות ששתיים מהן אינן בנות עונשין בשל גילן ומצבן הבריאותי.

החיילים חיכו בהתנחלות במשך שלוש שעות עד שהגיעה ניידת שלקחה את הילדות לתחנת המשטרה בקרית ארבע. עם הגעתן למקום, שוחררו החירשת־אילמת וילדה נוספת, ואילו שתי הילדות האחרות נחקרו במשך כמה דקות בחשד לגניבה. השתיים הכחישו את המיוחס להן ולבסוף הוחלט לשחררן.

בעקבות התנכלויות בלתי פוסקות, הצבא נוהג ללוות מדי יום הלוך וחזור את הילדים הפלסטינים הלומדים בבית הספר בכפר א־טוואני, שם גם לומדות הילדות. היום הן חזרו מוקדם מהרגיל לביתן ולכן לא לוו על ידי חיילים. לפני כחודש וחצי הותקפו ילדות והוכו בדרכן לבית הספר, כשחיילים שהיו בג'יפ סמוך לא עשו דבר כדי למנוע את האירוע.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי הם היו צריכים לחקור את הילדות לאחר שהתקבלה תלונה על גניבה.

עורכת דין גבי לסקי, המייצגת את הנערות, אמרה ל"הארץ": "המקרה הזה מצביע שוב על היחס הבלתי נסבל ואף בלתי חוקי של רשויות אכיפת החוק כלפי קטינים פלסטינים. הצבא והמשטרה לא אמורים לתפקד כמיליציה פרטית של המתנחלים".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ