שירלי סיידלר

השר לעניינים אסטרטגיים, יובל שטייניץ, התייחס באירוע שבתרבות בבאר שבע למחלוקת סביב תקציב הביטחון ואמר כי משרד הביטחון משתמש ב"תרגילים" שאין להם מקום במדינה מתוקנת. "יש כנראה מצוקה אמיתית בתקציב צה"ל וצריך להצטמצם", אמר שטייניץ, "מצד שני, יש תרגילים של משרד הביטחון שהם לא קבילים במדינה דמוקרטית. מצטמצמים בסעיף אחד שיש לו השפעה על דעת הקהל ולא בסעיף אחר שיכול להיות חסכוני יותר. השימוש בדברים אלה נועד להשפיע על התקציב ולעתים זה חורג ממה שמקובל במדינה דמוקרטית". לדברי שטייניץ, יש להקפיד שהדרג הצבאי לא יהיה מעורב בדיונים בעלי אופי פוליטי. "גם אם ההחלטות לא מוצאות חן בעיני הדרג הצבאי, הם לא יכולים לעשות מניפולציות... אנחנו מדינה שיש לה הערכה עצומה לאנשי צבא, ואסור שזה יוביל לכך שהברנז'ה הצבאית-בטחונית מרשה לעצמה לפעמים יותר מדי".

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, שנכח גם הוא באירוע שבתרבות בבאר שבע, המשיך את דבריו של שטייניץ כשאמר כי "הפעם הגענו לדיון שמבזה את הנושא וגם את העוסקים בו. צריך לזכור שהצבא כפוף לממשלה. הרמטכ"ל אינו יכול להיות חלק מהקרב הפוליטי".

בסביבת שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הגיבו לדבריו של שטייניץ ופנו למתקפה אישית נגדו. גורם המקורב ליעלון אמר כי "סוף שבוע בלי שיובל שטייניץ מופיע בשבתרבות הוא לא סוף שבוע. תנחומינו לקהל שנאלץ לסבול את חפירותיו. עד כמה שזכור לנו יובל שטייניץ התחנן להיות שר הביטחון, אבל יש גבול לכל תעלול. סביר שאם היה שר ביטחון היה מתבטא באופן הפוך לחלוטין. בינתיים היינו ממליצים שיבחן קודם את מספר הנסיעות המופרך שלו לחו"ל לפני שהוא מטיף לאחרים על חסכנות".

יעלון ושטייניץצילום: פלאש 90

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ