ישראל תמנע מעבר חופשי של שרי הממשלה הפלסטינית בין הגדה לרצועה

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב מרדכי, אמר לבכירי הרשות שמעבר בין הרצועה לגדה ולהפך יינתן רק לאחר בחינה של בקשות פרטניות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

ישראל תמנע מעבר חופשי של שרי הממשלה הפלסטינית החדשה בין הגדה לרצועה ולהפך. גורם במטה מתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש) אישר כי ראש המטה, האלוף יואב (פולי) מרדכי, שוחח עם בכירי הרשות ועדכן אותם כי לא יינתן אישור מעבר חופשי לשרי הממשלה הפלסטינית, ומעבר יתאפשר רק לאחר בחינה של בקשות פרטניות, שיוגשו למנהל האזרחי.

כמו כן מתאם פעולות הממשלה בשטחים עדכן את בכירי הרשות כי תעודות האח"מ שניתנו לשרי הממשלה הקודמת שאינם מכהנים עוד ישללו. לעומת זאת, בעיתון "אל-חיאת" דווח היום (שלישי) כי בכיר פלסטיני מסר כי ישראל תבטל את תעודות האח"מ של כל בכירי הרשות, מלבד זו של נשיא הרשות, מחמוד עבאס.

השבעת הממשלה הפלסטינית החדשה ברמאללה, אתמולצילום: AP

אתמול הושבעה ממשלת האחדות הפלסטינית החדשה ברמאללה על ידי עבאס. ארבעה שרים מתוך ה-17 שירכיבו את הממשלה, המתגוררים בעזה, לא נכחו בטקס כי לא קיבלו אישור כניסה מישראל. 

בעקבות השבעת הממשלה, באותו ערב התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני והחליט שלא לקיים עמה כל מו"מ. ישיבת הקבינט נמשכה שעתיים וחצי, ובמהלכה החליטו השרים להתנגד להשתתפות חמאס בבחירות ברשות הפלסטינית אם אלה יתקיימו בעקבות הסכם הפיוס. עוד נאמר בישיבה כי ישראל תראה בממשלה החדשה אחראית על כל התקפה נגד ישראל גם מהגדה המערבית וגם מרצועת עזה, כולל ירי רקטות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ