מפקדה הבא של מפקדת העומק בצה"ל: תא"ל רוני נומה

נומה, שפיקד בעבר על יחידות דובדבן ושלדג ועל חטיבת הנח"ל, יחליף את האלוף שי אביטל שיפרוש מהצבא. בנוסף יכהן כמפקד ביה"ס לפיקוד ומטה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

תא"ל רוני נומה יועלה לדרגת אלוף וימונה למפקד מפקדת העומק בצה"ל, האחראית על פעולות בשטח מדינות זרות. נומה, שכיהן עד כה כמפקד המרכז הלאומי לאימונים ביבשה (מל"י), יחליף את האלוף שי אביטל, שיפרוש מצה"ל. בנוסף יכהן נומה כמפקד בית הספר לפיקוד ולמטה (פו"ם). בתפקיד זה יחליף את תא"ל הרצי הלוי, שיתמנה לראש אגף המודיעין.

תא"ל נומה פיקד בעבר כמפקד יחידת דובדבן, יחידת שלדג וחטיבת הנח"ל והיה עוזרו של הרמטכ"ל דן חלוץ. בתפקידו האחרון, כמפקד בסיס צאלים ואוגדת מילואים, עמד נומה בראש ועדה צה"לית לבחינת מבנה מערך המילואים. במסגרת התוכנית, הצבא ישנה את מתכונת האימונים לחיילי המילואים: יחידות מסוימות יתאמנו יותר במקום יחידות עורפיות. הרמטכ"ל בני גנץ אמר על התוכנית כי "עיקרה בניין מערך מילואים קטן יותר אך חזק ומקצועי, מאומן יותר ומותאם לאתגר האופרטיבי".

המינוי מהווה חלק מסבב מינויים שעורך הרמטכ"ל, בני גנץ, לקראת סיום כהונתו בתפקיד. בחודש אפריל האחרון הודיעו גנץ ושר הביטחון, משה יעלון, על סדרת מינויים, בהם שיבוצו של ראש אמ"ן הנוכחי, האלוף אביב כוכבי, בתפקיד אלוף פיקוד הצפון, ומינויו של תא"ל הלוי במקומו. עוד הוחלט על העלאתם בדרגה של תא"ל חגי טופולנסקי, שישמש כראש אגף כוח האדם, ושל תא"ל יוסי בכר, שישמש כמפקד הגיס הצפוני.

בדצמבר 2011 הודיע צה"ל על הקמת מפקדת העומק, הממונה על תכנון משימות לטווחים ארוכים וכאלה הדורשים שילוב של זרועות שונות. המפקדה אחראית, בין היתר, על משימות הקשורות באיראן ועל הטיפול בהברחת אמצעי לחימה ממנה ללבנון ולרצועת עזה. האלוף שי אביטל, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר שפרש מצה"ל עשר שנים קודם לכן, שב לצבא ומונה לעמוד בראש המפקדה.

תא"ל רוני נומה עם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, בתרגיל ב-2010צילום: דובר צה"ל

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ