חבר נבחרת פלסטין בכדורגל נעצר בחשד שהיה בקשר עם פעיל חמאס

סאמח מראעבה, בן 22 מקלקיליה, חשוד שנפגש עם פעיל הארגון בקטאר, שביקש ממנו להעביר כסף וטלפון סלולרי. שב"כ עצר אותו עם שובו לארץ לפני שבועיים

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

הותר לפרסום כי חבר נבחרת פלסטין בכדורגל, סאמח מראעבה, נעצר על ידי שב"כ בחשד שעמד בקשר עם פעיל חמאס בקטאר. בארגון טוענים כי הפעיל ביקש ממראעבה, בן 22 מקלקיליה, להעביר כספים וטלפון סלולרי לגורמים המזוהים עם חמאס בקלקיליה. חומרי החקירה הועברו לפרקליטות הצבאית לבחינת הגשת כתבי אישום בפרשה לבית המשפט הצבאי בשומרון. יחד עם מראעבה נעצר גם מואיד שרים, יושב ראש הקבוצה של המועדון האסלאמי, שקבוצת הכדורגל שבה משחק מראעבה נמצאת בבעלותו.

מראעבה נעצר לפני כשבועיים, כשנבחרת הכדורגל חזרה מחו"ל. לפי השב"כ, כאשר יצאה הנבחרת לקטאר ב-15 באפריל, נפגש מראעבה עם הפעיל, טלאל שרים, שגורש למדינה במסגרת עסקת שליט.

נבחרת פלסטין במשחק ב-2010צילום: דניאל בר און

בשב"כ סבורים כי שרים שב לפעילות בחמאס לאחר שחרורו, וכי "הוא מעורב עדכנית בהכוונת פעילות של חמאס מול השטח", לשון הודעת השב"כ. לפי השב"כ, טרם יציאתה של נבחרת הכדורגל לקטאר, פנה אל מראעבה מואיד שרים — שנחשב על ידי מערכת הביטחון פעיל חמאס בקלקיליה — וביקש ממראבעה להיפגש עם טלאל שרים, שנכלא בעבר בישראל.

"מראעבה הבין כי מדובר בפגישות סודיות, על רקע ההנחיות שקיבל לקראת הפגישה, ולפיכך אף הסתיר את דבר קיום הפגישות שקיים מחבריו לנבחרת ומהנהלתה", נכתב בהודעת השב"כ. "מראעבה היה מודע לכך שהוא נפגש עם איש חמאס ומבצע שירות עבור חמאס, כל זה תוך ניצול ציני של אשרת יציאה לצורך פעילות ספורטיבית עבור קידום פעילות חמאס בשטח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ