ח"כ חנין זועבי: החוטפים אינם טרוריסטים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
יהונתן ליס
יהונתן ליס

סערה בעקבות דבריה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד), שאמרה בראיון לרדיו תל אביב כי "החוטפים אינם טרוריסטים". לדבריה, "גם אם אני לא מסכימה אתם, הם אנשים שלא רואים שום דרך לשנות את המציאות שלהם ונאלצים להשתמש באמצעים האלה עד שישראל תתפכח קצת". בתגובה על דבריה אמר שר החוץ אביגדור ליברמן כי "לא רק החוטפים הם טרוריסטים, גם זועבי טרוריסטית". לדבריו, "דינם של החוטפים ודינה של המסיתה מעודדת החטיפות זועבי צריך להיות זהה".

גם בוועדה למעמד האישה התפתחו חילופי דברים קשים בנושא. יו"ר הוועדה עליזה לביא אמרה לח"כ חנין זועבי: "איך את מעיזה הבוקר לומר על החוטפים שהם לא טרוריסטים?" ח"כ חנין ענתה לה בתגובה: "חצופה. תסתמי את הפה שלך, לא מגיע לך להיות יו"ר ועדה.את שוטרת? את גזענית". השר אורי אריאל תקף אף הוא את זועבי בסטטוס שפרסם בפייסבוק: "חנין זועבי ממשיכה במסורת העקבית שלה לתמוך במחבלים  ולהוכיח שהיא לא ראויה להיות אזרחית מדינת ישראל, בוודאי שלא חברת כנסת. זועבי היא פרס לטרור בתוככי הכנסת, מציאות שלא הייתה מתקבלת באף מדינה דמוקרטית בעולם". השרה לימור לבנת הודיעה, כי בכוונתה לפנות ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה שיבחן בדחיפות האם יש בדברים  שאמרה זועבי עבירה על סעיף 144 לחוק העונשין – הסתה לאלימות או לטרור.

ח"כ ציפי חוטובלי אמרה בתגובה לדברים כי יש להפסיק את כהונתה של זועבי בכנסת: "חנין זועבי ממשיכה לשמש כמשת"פית של החמאס, על כן יש לשלול את אזרחותה. לצערי פעילותה החתרנית נגד מדינת ישראל קיבלה הכשר מבית המשפט העליון. השינוי מחייב חשבון נפש במערכת המשפט, שצריכה לפעול על פי העקרונות שקבע המחוקק שעל פיהם יש להפסיק את כהונת זועבי בכנסת ישראל". ח"כ פאינה קירשנבאום פנתה ליו"ר הכנסת בקריאה להסרת חסינותה של זועבי.

שלושה תושבי נצרת נעצרו בחשד שאיימו על קרוב משפחתם בן 17, שיש לו קרבה משפחתית גם לזועבי, לאחר שהביע תמיכה ברשת בנערים החטופים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ