החטיפה בגדה |

המשטרה פרסמה תמונות שמפרות את צו איסור הפרסום

בניסיון למעזר את הנזק התדמיתי לארגון, העלתה המשטרה תצלומים של כלי הרכב השרוף ששימש לפי החשד את החוטפים. כשדווח כי מדובר בהפרת הצו, הם הוסרו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

פרסמה היום (רביעי) צילומים של כלי רכב ששימש לפי החשד את בגוש עציון. עם זאת, היא נאלצה להסיר את התמונות אחרי זמן קצר, לאחר שהתברר כי מדובר בהפרת צו איסור פרסום שהיא עצמה ביקשה.

פרסום התצלומים בא כחלק מניסיון למזער נזק שנגרם לתדמית המשטרה באירוע החטיפה. דובר המשטרה, תת-ניצב רפי יפה, הציג לכלי התקשורת את עבודת החוקרים בכלי הרכב השרוף וכן פרטים שנמצאו בזירה האסורים, כאמור, לפרסום.

אתמול הזהיר היועץ המשפטי לממשלה, , את כלי התקשורת כי הוא יפעל נגד כל מי שיפר את הצו. "בעקבות פנייה של גורמי הביטחון לפרקליט המדינה בנושא הצו, ובעקבות טענות שהועלו לגבי הפרתו, קוימה התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה בנושא", נמסר בהודעת משרד המשפטים לכל הכתבים המסקרים את פרשת החטיפה.

התצלומים שהופיעו באתר המשטרהצילום: צילום מסך

"בהמשך לכך, אנו מוצאים לנכון להפנות שוב את כל כלי התקשורת לעובדת קיומו של צו זה, ולחשיבות השמירה הקפדנית עליו בנסיבות הרגישות הנוכחיות. היועץ המשפטי לממשלה מדגיש כי ישקול פתיחה בחקירה פלילית בגין כל הפרה של הצו".

במשטרה מסרו בתגובה כי "הרכב עצמו צולם כבר בתחילת הפרשה ותמונתו שודרה בכל כלי התקשורת. מעבר לכך, אין בתמונות שפורסמו כל ראייה הקשורה ישירות לחקירת הפרשה". חרף הדברים, התמונות הוסרו מאתר המשטרה מיד לאחר הדיווחים על הפרת הצו.

הערב הורה מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו על לבדיקת טיפול המשטרה בחטיפת שלושת הנערים בשלביה הראשונים. דנינו מסר כי מטרות צוות החקירה יהיו בדיקת אופן טיפול מחוז ש"י בשיחה, מרגע קבלתה ועד להכרזה על חשד לחטיפה, וכן אופן הטיפול של יחידות המשטרה השונות בתלונות ובפניות שנעשו במהלך הלילה.

עוד נמסר כי בראש הצוות יעמוד ראש חטיבת השיטור באגף המבצעים, תת-ניצב משה ברקת, ועמו יהיו שישה קציני משטרה. הצוות יציג את מסקנותיו והמלצותיו בימים הקרובים.

מוקדם יותר היום אמר השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' כי הביקורת בנושא התפקוד של מוקד המשטרה מוצדקת. הוא הוסיף עם זאת כי קשה להבין מה נאמר בקלטת השיחה שביצע אחד החטופים למוקד ש"י, והבטיח להביא אותה לידיעת הציבור.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ