חמאס: גירוש פעילי הארגון 
לעזה "יפתח את שערי הגיהינום"

לאחר ששלשום תקף עבאס את החוטפים, גינתה לשכתו את "המעצרים הקולקטיביים של ישראל" וקראה לקהילה הבינלאומית להפעיל לחץ על ירושלים "בכל האמצעים"

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

תנועת חמאס הודיעה אתמול כי המשך התיאום הביטחוני בין הרשות הפלסטינית לישראל מהווה פשע והפרה בוטה של הסכם קהיר, שמהווה בסיס לפיוס הפלסטיני. דובר חמאס, סאמי אבו־זהרי, כינס אתמול מסיבת עיתונאים בעזה בה גינה את דבריו של נשיא הרשות, מחמוד עבאס (אבו־מאזן), בעניין המשך התיאום הביטחוני ואמר שדבריו אינם משקפים את עמדת העם הפלסטיני ואפילו לא את אסירי וחללי תנועת הפתח.

"האינתיפאדה היא האירוע הגדול ביותר בהיסטוריה של העם הפלסטיני והיא מתחדשת כל פעם כשיש הסלמה בתוקפנות מצד ישראל", אמר אבו־זהרי, "ההתנגדות בכל האמצעים היא זכות לגיטימית של העם הפלסטיני למען שחרור האדמה, המקומות הקדושים והאסירים".

אבו־זהרי תבע מממשלת הפיוס הפלסטינית לשאת באחריות שמוטלת עליה ולהגן על העם הפלסטיני בגדה המערבית וברצועת עזה. בנוסף הוא קרא למדינות ערב, למדינות האיסלאמיות ולקהילה הבינלאומית "להתערב כדי לעצור את התוקפנות הישראלית". עוד אמר אבו־זהרי כי "הכיבוש ניסה להרחיק (פעילי חמאס) אך נכשל מול קשיחות עמנו", והזהיר כי אם ישראל תיישם את האיום שלה לגרש ראשי הארגון מהגדה המערבית לעזה, היא "תפתח את שערי הגיהינום".

צעדת חמאס בעזה בחודש מארס

לאחר שעבאס קרא שלשום לשחרור החטופים לאלתר והביע מחויבות להמשך התיאום הביטחוני עם ישראל, אתמול פרסמה לשכתו של הנשיא הפלסטיני הודעת גינוי למה שהיא הגדירה מדיניות הענישה הקולקטיבית שמיישמת ישראל בגדה המערבית ובעיקר בגזרת חברון, שם היא מטילה מצור על עשרות אלפים מתושבי העיר שאינם קשורים לשום פעולה ביטחונית.

בהודעה גינתה הנשיאות הפלסטינית את המשך המעצרים, בהם גם מעצרי משוחררי עסקת שליט. "מדיניות הענישה הקולקטיבית שמיישמת ממשלת ישראל מהווה הפרה לחוק הבינלאומי ומחייבת התערבות מצד הקהילה הבינלאומית לא רק באמצעות גינויים מילוליים, אלא בהפעלת לחץ בכל האמצעים על ישראל כדי להפסיק מדיניות זו, שאינה לגיטימית ולא אנושית". בלשכת עבאס גינו גם את חוק ההזנה בכפייה של האסירים. "הפלסטינים עדיין מחויבים לתהליך השלום, אבל מתנגדים לכך שהתחייבות זו תהיה כיסוי להמשך מדיניות הדיכוי והתוקפנות כלפי האסירים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ