שבוע לחטיפה: כ-330 פלסטינים נעצרו 
בגדה, רובם מזוהים עם חמאס

עשרות אנשי חמאס ששוחררו בעסקת שליט נעצרו. נתניהו: "אנו פוגעים בחמאס שאנשיו פגעו באנשינו, אבל יש עוד דרך לפנינו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שבעה ימים לאחר בגוש עציון, כוחות צה"ל המשיכו אתמול בפעילות המעצרים ברחבי הגדה המערבית ובפשיטות על משרדי עמותות אזרחיות המזוהות עם . ממועדון האסיר הפלסטיני נמסר כי בלילה שבין רביעי לחמישי נעצרו 30 פלסטינים בגדה, רובם בחברון ובשכם. רוב העצורים מזוהים עם החמאס, אך אף אחד מהם לא נמנה עם הדרג הבכיר בארגון. מתחילת פעילות צה"ל בגדה נעצרו כ-330 פלסטינים, יותר מ-200 מהם אנשי חמאס.

אמר אתמול בשיחה עם עיתונאים במפקדת חטמ"ר יהודה כי "כוחות הביטחון פועלים מסביב לשעון, הן בפעילות מודיעינית והן בפעילות מבצעית. אני מתרשם עמוקות מפעילות צה"ל ושב"כ. אנחנו יודעים היום יותר ממה שידענו לפני ימים אחדים, אבל יש עוד דרך לפנינו וצריך להתאזר בסבלנות ואורך רוח. במקביל אנחנו פוגעים בחמאס שאנשיו הם אלה שפגעו באנשינו. ביממה האחרונה החזרנו לכלא יותר מחמישים אסירים ששוחררו במסגרת השבת גלעד שליט. זה מסר רב עוצמה לכל מי שמבקש לפגוע בנו".

שר הביטחון משה יעלון השתתף גם הוא בשיחה עם נתניהו. לדבריו, "המאמץ המבצעי והמודיעיני נמשך זה היום השביעי לפעולה ואנחנו נוסיף ונפעל עד שנגיע לחוטפים ואל נערינו החטופים. המאמץ ממשיך להיות משולב", יעלון הוסיף כי "במקביל למאמץ נגד חמאס ביהודה ושומרון, חמאס ימשיך לשלם מחיר. אנחנו מסתכלים גם לרצועת עזה".

מעצרים ליליים באזור חברון, השבועצילום: דובר צה"ל

מפכ"ל המשטרה, הורה אתמול על סגירת שני מוסדות חמאס במזרח ירושלים וחתם על צו הסגירה שלהם. בפעילות משותפת של השב"כ ומשטרת ירושלים נסגרו אגודת "נמאא ליצירתיות חברתית" שמשרדיה מצויים במסגד חאמזה בבית צפפה למשך חצי שנה, ו"ועדת הצדקה צור באהר" הפועלת במועדון ההשכלה בצור באהר למשך שנה.

מצה"ל נמסר שבעת פעילות של גבעתי בג'נין אתמול לפנות בוקר נפתחה אש לעבר הכוח והושלכו לעברו מטענים. הכוח הגיב בירי ופצע שני פלסטינים. כמו כן, כוחות צה"ל פשטו על 14 ארגוני דעווה (צדקה), בהם גם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ביר זית, שם הוחרם ציוד של האגודה. אנשי המינהל האזרחי וצה"ל פשטו על מבנים של תשעה מוסדות השייכים לחמאס או פועלים מטעמו באזור חברון, שכם, רמאללה וג'נין, והחרימו מחשבים ומסמכים רבים.

עצור ראשון ממשוחררי עסקת גלעד שליט הועלה אתמול לוועדה לבחינת שחרורו, שיכולה להחליט על שובו לכלא. הפרקליטות הצבאית הגישה בקשה להביא את סלימאן אבו־עיד, שנעצר השבוע במבצע הצבאי בגדה, לוועדה הבוחנת את הפרת תנאי שחרורו. לפי עדכון הפרקליטות הצבאית, אבו־עיד נחשד כעת "כמי שחזר לעסוק בפעילות אסורה תוך הפרה של תנאי השחרור". אם הוועדה המנהלית, בה יושבים שופטים צבאיים, תחליט כי אבו־עיד הפר את תנאי השחרור, הוא ישוב לרצות את מלוא העונש שהוטל עליו. בשנת 2008 הוא נידון למאסר עולם לאחר שהורשע בעבירות של הריגה, ניסיון לשידול לגרימת מוות בכוונה ופעילות בחמאס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ