אם החטוף מתחה בכנסת ביקורת על נתניהו

בת גלים שער תקפה את ההסכם עם העצירים המינהליים ששובתים רעב. "לא ייתכן שהממשלה עושה הסכם עם האסירים בזמן שהילדים שלנו לא נמצאים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בפעם הראשונה מאז חטיפת בניהן, השמיעה היום (רביעי) אחת מאמהות החטופים ביקורת על המדיניות שמתווה ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בת גלים שער, אמו של גיל-עד, הגיעה לכנסת ובדברים שנשאה פנתה לראש הממשלה ולשר לביטחון הפנים ואמרה: "התבלבלתם. הסכם עם שובתי הרעב הוא טעות חמורה".

"לא ייתכן שבזמן שהילדים שלנו לא נמצאים, עושה הממשלה הסכם עם האסירים", אמרה. "בזמן שעם ישראל חי בחשש בארצו, העם הפלסטיני חי בשגרה. אני פונה לח"כים כדי שיעשו הכל בשביל להחזיר לנו את הבנים, ולראש הממשלה אני רוצה להגיד - עם ישראל יבחן אותך ואת הקבינט במבחן התוצאה".

הוריהם של הנערים החטופים הגיעו לכנסת והשתתפו בכינוס תמיכה מיוחד בהשתתפות ח"כים ושרים. "זו חובתנו כחברי כנסת להיפגש עם שלוש נשים אמיצות כמוכן", אמרה יוזמת הכנס, ח"כ שולי מועלם-רפאלי מהבית היהודי, לאיריס יפרח, בת גלים שער ורחל פרנקל. "אנחנו מצויים ב-13 ימים של כאב גדול מחד אבל רוח אמיצה מאידך. זו שעה שאנחנו מבקשים לחזק ולהתחזק".

ח"כ מועלם רפאלי, איריס יפרח, בת גלים שער ורחל פרנקל, היום בכנסתצילום: אמיל סלמן

שר הכלכלה, נפתלי בנט, הבהיר בדיון כי הממשלה פועלת לפגוע במשכורות שמעבירה הרשות הפלסטינית לאסירים שרצחו יהודים. "פעלנו בסדרה חסרת תקדים של פעולות מאז מבצע חומת מגן: בציר המודיעיני כדי להגיע לבנים, ובציר של מכה מוחצת על חמאס, מוסדותיו, כספיו ופעיליו. הפכנו את הקערה מהמשוואה של חטפת ומשחררים אותך, לחטיפה שבעקבותיה מחבלים חוזרים למעצרם".

עם זאת, בנט הוסיף שעל ישראל לעשות יותר כדי להחזיר את שלושת הנערים, "כל דבר שיכול להפעיל מנופים עוד יותר קשים". לדבריו, "המנוף הבא" הוא כספים. "אלפי מחבלים של חמאס מקבלים כיום משכורת חודשית של 4,000 עד 12 אלף שקל. אם רצחת יהודי אתה מרוויח מזה. אנחנו רוצים עכשיו משוואה של פעלת ותיענש כספית. אין אבן שאנחנו לא הופכים כדי להגיע לבנים. אין משהו שאנחנו רוצים לעשות שלא נעשה. כן, יש מגבלות משפטיות לא קטנות. ראש הממשלה בעצמו עוסק בעניין הזה יומם ולילה".

שר השיכון, אורי אריאל, שנכח גם הוא בכנס, אמר שראה בעצמו "את עוצמת האמונה שיש למשפחות ולעם ישראל. לא בכל המקומות בעולם יש אחדות כזו, מקיר לקיר. בימים אלו אנחנו מגיעים למסקנה שמולנו ניצב אוייב וצריך לנהוג בו כך. אלו לא רק הבנים שלכן, אלו הבנים של כולנו".

 איריס יפרח, אמו של אייל, אמרה ששגרת היום של שלושת המשפחות "התהפכה, ואנחנו מתפללים לבורא עולם שהניסיון הזה יסתיים בצורה טובה", בהמשך היא פנתה לחברות הכנסת, ואמרה: "אני פונה אליכן כאשה לאשה, אל הלב של האמא: לכן יש את כוח ההשפעה. תעשו את כל המאמצים כדי לקדם את שובם של בנינו".

רחל פרנקל, אמו של נפתלי, הגיעה היישר מנמל התעופה לאחר שהופיעה אתמול לפני מועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה, וביקשה להודות לכל העם. "אני שולחת ברכות לחיילים, להורים של החיילים ולכוחות הביטחון שעושים הכל למען ילדינו. בדרך לכאן הבת הקטנה שלי החזיקה תמונה של נפתלי ושאלה 'מתי האנשים האלה יחזירו כבר את נפתלי הביתה?'. הסברתי לה שהסבלנות היא לא קלה, ואני מודה לכל אלה שנמצאים איתנו, מחזקים אותנו וממתינים בסבלנות יחד איתנו לשובם של הבנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ