יוזמה בכנסת: לאפשר לכלוא מחדש משוחררי עסקאות מדיניות

21 משוחררי עסקת שליט שנעצרו שוב הועלו לדיון לבחינת הפרת תנאי שחרורם. על פי ההצעה במקרה כזה המדינה תוכל להחזירם לכלא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארגז הכלים של מערכת הביטחון עשוי להתרחב בעתיד הקרוב ולכלול שורה של אמצעים נוספים להתמודדות עם ארגוני . אחת הסוגיות המרכזיות היא מציאת דרכים להשבתם לכלא של .

21 מבין משוחררי העסקה שנעצרו במבצע הועלו לדיון בפני הוועדה המינהלית הצבאית לבחינת הפרת תנאי שחרורם. ח"כים מימין ומשמאל הניחו בשבוע שעבר הצעת חוק שתהפוך את המהלך לאמצעי שגרתי: על פי החוק, שיזם יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ זאב אלקין (ליכוד), ניתן יהיה לכלוא מחדש משוחררי עסקאות מדיניות, אם המדינה תקבע שהנסיבות שבגינן שוחררו אינן תקפות עוד.

חגיגות ברמאללה לכבוד משוחררי עסקת שליטצילום: אמיל סלמן

שרי הקבינט בוחנים גם דרכים ל מהרשות הפלסטינית לאסירים הביטחוניים ולבני משפחותיהם, והועלתה גם האפשרות לגרש את בכירי החמאס מהגדה לרצועת עזה. אפשרות חריגה נוספת שעלתה, וכבר החלה את תהליך היישום בשטח היא חידוש מדיניות הריסות הבתים למבצעי טרור. ראש הממשלה הורה השבוע להרוס את ביתו של , ששוחרר בעסקת שליט, המואשם ברצח סנ"צ ברוך מזרחי בערב ליל הסדר. 

הממשלה והכנסת פעלו השבוע כדי למצוא פתרונות לסיוע למשטרה בהתמודדות עם שטף . ח"כ ניסן סלומיאנסקי גיבש הצעת חוק שתטיל קנסות כבדים על אזרחים שיגישו תלונות שווא. חברי הכנסת של יהדות התורה פועלים לכפות על המשטרה לקבל תלונות באמצעות מסרונים ובכך להקל, לכאורה, על חטופים נוספים בעתיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ