מרטין אינדיק הודיע על התפטרותו מתפקיד השליח האמריקאי למו"מ

מאז פיצוץ שיחות השלום שקל אינדיק את המשך דרכו, וכשהבין שלא יתחדשו החליט לעזוב. פקיד ישראלי בכיר: אינדיק צפוי לשוב לתפקיד אם המו"מ יחודש

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

השליח האמריקאי לתהליך השלום הישראלי-פלסטיני, מרטין אינדיק, הודיע היום (שישי) על התפטרותו, כחודשיים לאחר קריסת שיחות השלום בין הצדדים. פקיד ישראלי בכיר שעודכן בעזיבתו של אינדיק ציין כי בתחילת יולי הוא צפוי לשוב לתפקידו כסגן נשיא מכון "ברוקינגס" בוושינגטון. לדברי הפקיד הבכיר, אינדיק ימשיך לשמש כיועץ חיצוני לממשל אובמה בנושא תהליך השלום וישוב לתפקיד השליח המיוחד אם המשא ומתן יחודש. 

בחודשיים האחרונים בחן אינדיק את המשך דרכו לאור כישלון שיחות השלום. בתחילה שקל להישאר בתפקידו, אך בשבועות האחרונים הבהירו לו במכון "ברוקינגס" כי לא יוכל למלא את שני התפקידים במקביל, וכי אם יחליט להמשיך בתפקידו כשליח מיוחד לא יהיה מנוס ממינוי אדם אחר לסגן נשיא המכון.

כבר בתחילת החודש שעבר פורסם ב"הארץ" כי אינדיק שוקל להתפטר מתפקידו בעקבות הפיצוץ בשיחות השלום, אך הבית הלבן ושר החוץ ג'ון קרי ביקשו ממנו להמתין להתפתחויות באזור. משהוקמה ממשלת האחדות הפלסטינית לפני כחודש היה ברור ששיחות השלום לא יתחדשו בקרוב, ואינדיק החליט להתפטר. הודעה רשמית של הממשל האמריקאי צפויה להתפרסם בהמשך היום.

אינדיק בכנס בקטאר, בשנה שעברהצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ