אינדיק: מרגיש "מוכה" אחרי 9 חודשי מו"מ בין ישראל לפלסטינים

אתמול הודיע אינדיק על התפטרותו כשליח הממשל האמריקאי לתהליך השלום במזרח התיכון. קרי: הוא ישוב למשרה אם השיחות יתחדשו

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה

יום אחרי שהודיע על התפטרותו מתפקיד שליח הממשל האמריקאי לתהליך השלום במזרח התיכון, התייחס היום (שבת) מרטין אינדיק לראשונה לעזיבתו וציין כי הוא חש "מוכה" אחרי תשעה חודשים של עיסוק במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

אינדיק כתב את הדברים בשני ציוצים בחשבון הטוויטר שלו שהיה מושבת מפעילות במהלך כל התקופה בה שימש כשליח למזרח התיכון. "חזרתי לטוויטר", כתב אינדיק. "מוכה אבל לא מוותר ומודה לג'ון קרי, פרנק לוונשטיין (סגנו של אינדיק, ב"ר) וכל הצוות על מחויבותם לשלום במזרח התיכון".

אינדיק נשאל על ידי כמה מעוקביו בטוויטר מדוע כתב שהוא "מוכה". הוא השיב על כך בציוץ נוסף. "תודה על קבלת הפנים החמה מצד ידידי ומבקרי", כתב. "מדוע מוכה? אם אתם הייתם עוסקים במשך תשעה חודשים במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים לא הייתם צריכים לשאול".

שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי פרסם אתמול הודעה לרגל עזיבתו של אינדיק, בה ציין כי אינדיק ישוב לשמש כשליח למזרח התיכון אם המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים יתחדש. הוא הוסיף כי סגנו של אינדיק, פרנק לוונשטיין, ימלא את מקומו.

"אינדיק השקיע עשרות שנים מחייו בנסיונות לקדם שלום בין ישראל לפלסטינים", אמר קרי. "אני מודה לו על חוכמתו ועל התובנות שהוא הביא למאמץ המשותף שלנו... ארה"ב נותרה מחויבת לחידוש תהליך השלום כאשר הצדדים ימצאו את הדרך בחזרה למשא ומתן רציני".

שרת המשפטים ציפי לבני, שניהלה את המו"מ עם הפלסטינים מטעם הממשלה ועבדה באופן צמוד עם אינדיק במהלך תשעת חודשי שיחות השלום, פרסמה גם היא הודעה לרגל סיום תפקידו. "עבדתי יחד עם מרטין באופן אינטנסיבי מאוד בסבב השיחות האחרון", אמרה לבני. "יש לו מחויבות אישית לתהליך השלום והבנה עמוקה של הנושא וחשיבות הסכם לעתידה של ישראל - כך פעל גם בימים קשים, וכך נמשיך לפעול".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ