המשקפיים השבורים וגל האבנים - כך התגלו גופות החטופים

בעל חנות אופטיקה זיהה את המשקפיים של אייל יפרח כבר במוצאי שבת; מדריכים מבית ספר שדה עציון גילו גל אבנים באזור החיפוש, וחיילי מגלן חשפו את הגופות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גופות הנערים החטופים' אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, נמצאו היום (שני) אחר הצהריים על ידי מדריכי טיולים מבית הספר שדה כפר עציון שסייעו לכוחות הביטחון בחיפושים מאז היוודע דבר החטיפה. על פי הערכות השלושה נרצחו זמן קצר לאחר חטיפתם.

כמה מדריכים שמכירים היטב את האזור פנו לצה"ל בהצעה לסייע בחיפושים כבר ביום שבת, והציעו את עזרתם לצבא. היום הם חיפשו באזור המכונה חירבת ארנב. לדברי בני טרופר, מנהל בית ספר שדה עציון, השטח במקום תלול מאוד בין בית כחיל לחלחול. אחד המתנדבים הבחין בגל אבנים והזעיק את כוחות צבא. 

דובר צה"ל מסר כי כוח של יחידת מגלן הגיע למקום וגילה את הגופות מתחת לאבנים. במקום נמצאו גם מספר פריטי לבוש של הנערים. אנשי מז"פ המשיכו לעבוד בשעות הלילה על הזיהוי הסופי של הגופות באמצעות השוואת DNA. השב"כ מסר מוקדם יותר כי מידע מודיעיני שהגיע לידיהם הצביע על האזור כמוקד החיפושים.

אזור החיפושים אחר השלושה, היום

מנהל חנות אופטיקה באלעד סיפר בראיון בקול חי כי כבר במוצאי שבת, באחת בלילה, הגיעו אליו שוטרים עם מסגרת משקפיים, וביקשו שיזהה אם זו המסגרת שאייל יפרח רכש אצלו לפני ארבעה חודשים. "עניתי שזו מסגרת שנמכרת אצלנו. למחרת חזרו השוטרים שוב עם חלקי זגוגיות מנופצות, המספר תאם למספר העדשות שהכנו לאייל". 

שלושת הנערים נחטפו לפני 18 יום בידי חוליית חמאס לאחר שעלו על טרמפ בגוש עציון. ביום חמישי האחרון הודיע השב"כ כי החשודים בביצוע החטיפה הם פעילי חמאס מרוואן קוואסמה ועאמר אבו עיישה, שניהם תושבי חברון שנכלאו בעבר בישראל. קוואסמה היה רועה צאן בצעירותו ומכיר היטב כל פינה באזור.

לאחר החטיפה דיווחו נשותיהן של קוואסמה ואבו עיישה שהשניים נעדרים. לפי דיווחים פלסטיניים, יממה לאחר מכן עצר השב"כ את השתיים והן שוחררו לאחר מכן. על פי מקורות פלסטיניים, המידע על היעדרות השניים התקבל ממנגנוני הביטחון הפלסטיניים. שתי הנשים ציינו כי הן לא פגשו את בעליהן מאז ערב החטיפה וכי אינן מודעות לתוכניות שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ