פלסטינים: אלימות קשה מצד שוטרים בעימותים במזרח ירושלים

בסרטונים שהופצו נראים שוטרי מג"ב מכים את טארק אבו חדיר, בן דודו של הנער שנרצח. המשטרה: האירוע היה עלול להסתיים באובדן חיי אדם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הפלסטינים מדווחים על אלימות קשה מצד שוטרים במהלך העימותים ביום חמישי במזרח ירושלים. בסרטון ווידאו שהופץ הבוקר נראים שלושה שוטרי מג"ב מכים עצור פלסטיני השוכב על הרצפה. אחד השוטרים נראה בועט בו וחובט בו באגרופים בזמן שהשוטר השני יושב עליו. בסרטון אחר שתיעד את אותו האירוע מזווית אחרת נראים השוטרים כשהם גוררים את העצור, שנראה מחוסר הכרה. הצעיר המוכה הוא טארק אבו חדיר, בן דודו של מוחמד אבו חדיר שנרצח השבוע בירושלים.

מעצר פלסטיני בשועפט, מתוך ערוץ "פלסטין היום": 

לאורך שלושת הימים האחרונים הקפידה המשטרה להתנהל בשועפט במדיניות "הכלה", כלומר שמירה על מרחק מהמתפרעים, הימנעות ממעצרים והגבלת האלימות לתחומים מוגדרים.

בחמישי בלילה, עם התגברות המהומות האלימות, ביצעו השוטרים שישה מעצרים במחנה הפליטים. לטענת גורם פלסטיני, בכל ששת המקרים הופעלה אלימות קשה נגד העצורים. אחד העצורים, אחמד ג'בראין, בן 14, ממחנה הפליטים שועפט, התלונן הבוקר על אלימות של שוטרים כלפיו במהלך המעצר והחקירה. "הם הרביצו לו ואמרו לו לקלל את ההורים שלו ואת הנביא מוחמד", סיפר אחיו, כאמל. ברשתות החברתיות נפוצו היום תמונות של נערים נוספים שהוכו, לטענתם, בידי שוטרים.

דובר המשטרה מסר בתגובה לסרטונים: "במהלך הפרות הסדר האלימות באזור מזרח ירושלים, מאות מתפרעים, חלקם רעולי פנים, יידו לעבר הכוחות מטענים, בקבוקי תבערה, זיקוקים ואבנים. כתוצאה מהאלימות הקשה נפצעו 15 לוחמים ושוטרים. מבירור ראשוני של פרטי האירוע המוצג עולה כי מדובר במעצר של שישה רעולי פנים שעל גופם של שלושה מהם התגלו סכינים. במהלך המעצר הם התנגדו ותקפו את הלוחמים. יחד עם זאת, נסיבות המקרה נבדקות. בנוסף, במהלך המעצר הושלכו בקבוקי תבערה לעבר הכוח שפגעו בלוחמים וכמעט גרמו לאבדות בנפש. סביר להניח שאלמלא ערנותם ונחישותם של הלוחמים עלול היה האירוע להסתיים באבדן חיי אדם". בעקבות פרסום הסרטונים, פתחה המחלקה לחקירות שוטרים בחקירת האירוע.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ