ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

התובע הכללי הפלסטיני, השופט מוחמד עבד אלגני אלעויוי, אמר היום (שבת) בהודעה רשמית כי על פי התוצאות הראשוניות של נתיחת גופתו של מוחמד אבו-חדיר, מותו נגרם בשל כוויות ותופעות לוואי הנובעות משריפה. אלעויוי הוסיף כי הפתולוג הפלסטיני, ד"ר סאבר אלעאלול, השתתף בנתיחת גופתו של הנער בן ה-16 שנרצח ביום רביעי האחרון ואתמול נקבר בשועפט.

לפי הדיווח שפורסם באתר משרד התובע הכללי, וגם בסוכנות הידיעות הרשמית ופא, בנתיחה נמצא חומר שחור, עדות לשריפה בקנה הנשימה ובשתי ריאותיו. ממצא זה מוכיח כי הנער שאף את חומר הבעירה בעודו בחיים. עוד נמסר כי הכוויות, שכיסו כ-90% מגופו היו בדרגות שונות – מהראשונה ועד הרביעית. כמו כן התגלה סימן של מכה בצדו הימיני של הראש שנגרמה מכלי קהה. דגימות שלקחו הרופאים מהנוזלים והרקמות בגופו הועברו לבדיקות מעבדה כדי להשלים את הדו"ח הרפואי.

אלפי בני אדם השתתפו אתמול בהלווייתו של אבו-חדיר. לקראת הלוויה נערכו כוחות הביטחון בכוחות מתוגברים וחסמו את כל המעברים בין מזרח ירושלים למערבה. הפלסטינים טענו כי המחסומים הרבים מנעו מעוד עשרות אלפים להשתתף בהלוויה. בתומה החלו עימותים בין כוחות הביטחון ופלסטינים ועשרות מהם נפצעו.

במהלך הלילה התפשטו ההתפרעויות לכל שכונות מזרח ירושלים וסביבותיה, לרבות כאלה הנחשבות שקטות מאוד. ידויי אבנים ובקבוקי תבערה היו בין היתר באום טובא, א-זעיים, סוואנה, אבו תור, צור בהאר ועזרייה. כל ההתנחלויות היהודיות שבתוך השכונות הפלסטיניות במזרח ירושלים סבלו מאלימות קשה. בעיר העתיקה ובמקומות נוספים היו עימותים ישירים בין ישראלים לפלסטינים. בסך הכל, מאז תום הלוויה נפצעו במזרח ירושלים 50 פלסטינים, חמישה מהם באורח בינוני ואחד נותח בשל שברים בגולגולת. כמו כן, 13 שוטרים נפצעו באורח קל ו-20 בני אדם נעצרו. 

הלוויתו של אבו-חדיר, אתמולצילום: REUTERS

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ