שר החוץ ליברמן: מקום המפגינים המתפרעים - לא בישראל

דנון: "לנהוג בהם כבמחבלים", הרצוג בתגובה: "לצערי, בשני הצדדים יש מי שעושה הון פוליטי מהתלקחות אלימה". טיבי קרא להימנע מאלימות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מקומם של המתפרעים בהפגנות במשולש אינו בישראל - כך הצהיר אתמול שר החוץ אביגדור ליברמן. "טוב שהמשטרה עצרה באופן מיידי את הערבים שהתפרעו אמש ליד קלנסווה ובמשולש", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "אנו מצפים שמערכת המשפט תטפל גם היא בעניין ביד קשה ונחושה ותשית עונשים שיעבירו מסר מרתיע וחד־משמעי לאלו שנהנים מאזרחות ישראלית ופועלים כמו אחרוני הטרוריסטים. הארועים האלו מבהירים שוב שמקומם של האנשים הללו אינו במדינת ישראל, ועד אז מקומם ודאי בכלא".

לליברמן הצטרף סגן שר הביטחון דני דנון, שמסר כי "מי שמתנהגים כמו מחבלים צריך לטפל בהם כמו במחבלים". סגן השר אופיר אקוניס האשין אתמול כי למהומות "יש סיבה עיקרית אחת: ההסתות הבלתי פוסקות של חברי הכנסת מהסיעות הערביות".

ליברמן, השנהצילום: תומר אפלבאום

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג (העבודה) גינה אתמול את דבריו של ליברמן. "יש לטפל באופן פרטני בפורעי חוק ולא לסמן את המגזר הערבי כולו", מסר. "לצערי, בשני הצדדים יש מי שעושה הון פוליטי מהתלקחות אלימה". יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הגיבה גם היא לדברים וכתבה בדף הפייסבוק שלה כי ליברמן "בוחר ללבות אש שנאה בין ערבים ליהודים" אף שהוא "יודע שמלים כאלה של שר בכיר עלולות לעלות לנו בתסיסה נוספת ובשפיכות דם מיותרת". גלאון הוסיפה כי "ראש הממשלה חייב לעצור את ההשתוללות הזו ולקרוא את שר החוץ שלו ואת שאר שרי הימין הקיצוני לסדר". ח"כ דב חנין (חד"ש) גינה גם הוא את הדברים, ומסר כי "חובת המנהיגים היא להוקיע את ההסתה, הגזענות והאלימות ולא להצית אש ליד חבית אבק השריפה ולגרום לתבערה גדולה עוד יותר".

ח"כ איתן כבל (העבודה) הזהיר אתמול כי "אנו נמצאים על ספו של סחרור מסוכן, שעלול להוביל לשבר עמוק ביחסי ערבים־יהודים בישראל, אף יותר מזה של אירועי אוקטובר 2000". כבל הוסיף כי "על אנשי הרוב השפוי בשני הצדדים מוטלת החובה להיות שומרי הסף של שערי הגיהנום שמחרחרי השנאה מבקשים לפתוח".

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ/תע"ל) קרא לאזרחים הערבים שלא לנקוט באלימות. "הכעס משתלט עלינו לנוכח פשעי הכיבוש והגזענות", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "זכותנו לכעוס ולצעוק. מותר ואף נדרש מאתנו למחות, אך אנרכיה והרס מוסדות ציבוריים ביישובים שלנו אינם מקובלים, לטובתנו ולא למען הפאשיסטים". טיבי קרא למפגינים "שלא ליפול במלכודת של ליברמן והאספסוף של כהנא, אותם אנשים שרוצים לגרש אותנו מבתינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ