שישה יהודים נעצרו בחשד לרצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר

המשטרה נעזרה במצלמות בזירת החטיפה וכן בכבישים שהובילו למקום שבו נמצאה גופת הנער. על החשודים נאסר להיפגש עם עורך דין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

התפתחות דרמטית בחקירת רצח הנער : המשטרה עצרה שישה חשודים ברצח, שבוצע על פי החשד ממניע לאומני. במשטרה סיפרו היום כי "היום לפנות בוקר נעצרו מספר חשודים יהודים שמעורבים בחטיפה וברצח של הנער משועפט, מוחמד אבו חדיר. העצורים נמצאים בחקירה". מוקדם יותר ציטטה סוכנות אי-פי ציטטה מקור ישראלי רשמי שאמר כי החשודים הם "יהודים קיצונים". המשטרה מונעת מהחשודים להיפגש עם עורך דין. 

משפחת אבו חדיר לא קיבלה כל הודעה רשמית מהמשטרה על מעצרם של החשודים ברצח בנם. אף שהמשטרה הבטיחה לבני המשפחה שיתעדכנו ראשונים בהתפתחויות בחקירה. "המעצר הוא הפתעה למשטרה ולכוחות הביטחון אבל לא בשבילנו, אנחנו ידענו מה קרה", אמר היום דודו של הנרצח סעיד אבו חדיר, "עכשיו אני רוצה שהציבור הישראלי יידע ויראה מה קרה למוחמד. הרוצחים הושפעו מכל אלה שקראו לנקמה".

מוחמד אבו-חדירצילום: אי-אף-פי

ביום חמישי האחרון, סמוך לארבע לפנות בוקר, התקשר אביו של אבו חדיר, חוסיין, למשטרה ודיווח שבנו הוכנס בכוח למכונית בכביש הראשי בשועפט. כמה דקות לפני כן הבחינו שניים מתושבי השכונה בשני צעירים שדחפו את הנער למכונית ונמלטו מהמקום במהירות. הם ניסו לדלוק אחרי הרכב הנמלט, אך איבדו אותו כאשר המשיך בנסיעה באור אדום בצומת הגבעה הצרפתית. אז שבו לשועפט וסיפרו על כך לאב. המשטרה איכנה את הטלפון של אבו חדיר ובתוך כ-50 דקות הגיעו שוטרים לחלקת יער ליד שכונת הר נוף, שם מצאו גופת נער חרוכה.

שתי מצלמות אבטחה, שהוצבו בפתח חנויות בשני צדי הכביש, תיעדו את חטיפת הנער. בסרטונים נראים החוטפים כשני צעירים, אחד לבוש ג'ינס וחולצה שחורה והשני מכנסיים קצרים וחולצה בהירה. קשה לזהות את פניהם, אך תושבי השכונה משוכנעים כי מדובר ביהודים. התמונות ממצלמות האבטחה, וכן ממצלמות מהירות בכבישים בהמשך הדרך, היו קצה החוט הראשון שניתן לבלשי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים בחקירת הרצח. תיעוד מצלמות האבטחה בזירת החטיפה

המשטרה בדקה מניעים פליליים לרצח, ומשלא מצאה ראיות לכך התחזקה ההערכה כי המניע לאומני. משפחת אבו חדיר, משפחה מוכרת בירושלים, אינה מעורבת ככל הידוע בכל סכסוך ולא נמצאה כל עדות לגבי נטיותיו המיניות של אבו חדיר, כפי שטענו שמועות שהופצו מאז הרצח בציבור הישראלי. 

ביום חמישי האחרון בוצעה בגופתו של אבו חדיר נתיחה שלאחר המוות, שבה השתתף פתולוג פלסטיני. אתמול מסר התובע הכללי הפלסטיני כי ממצאי הנתיחה מעידים שהנער ומותו נגרם מכוויות שכיסו כ-90 אחוזים מגופו. עוד נמסר כי בצד הימני של ראשו נמצא סימן למכה מחפץ קהה.

הלווית אבו חדיר בשועפט, שלשוםצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ