נתניהו תקף את ליברמן: תגיע לישיבות קבינט לפני שאתה מבקר את המדיניות

עימות בין ראש הממשלה לשר החוץ בישיבת הקבינט. ליברמן לנתניהו: "אתה זה שעשה מסיבות עיתונאים אחרי ההלוויה והפרחת סיסמאות ללא גיבוי"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

המחלוקת בתוך הממשלה בימים האחרונים לגבי מדיניות התגובה לירי מרצועת עזה הפכה הבוקר (ראשון) לעימות חזיתי בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר החוץ אביגדור ליברמן. בישיבת הממשלה הבוקר החליפו השניים מהלומות מילוליות לעיניהם המשתאות של השרים.

בהצהרה למצלמות בתחילת הישיבה עקץ ראש הממשלה נתניהו את שר החוץ ליברמן ואת שר הכלכלה נפתלי בנט, שבימים האחרונים קראו לצאת למבצע רחב ברצועת עזה ומתחו ביקורת על מדיניות הממשלה. "ברגעים כאלה יש לנקוט בקור רוח ובאחריות ולא בהתלהמות ופזיזות", אמר נתניהו. "נעשה כל שנדרש כדי להשיב את השקט לדרום".

כשיצאו הצלמים מהחדר פנה נתניהו לשרים והמשיך בדברי הביקורת על ליברמן ובנט. נתניהו קרא לשרים לא להתלהם ואמר כי "מי שמבקר אותי ואת הממשלה על ההתנהלות הוא חסר אחריות ועושה זאת לצרכים פוליטיים".

נתניהו בישיבת הממשלה, הבוקרצילום: אלכס קולומויסקי

ליברמן מיהר להגיב בתקיפות. "אתה זה שעשה מסיבות עיתונאים אחרי ההלוויה של החטופים ולפני הקבינט ורק הפרחת סיסמאות ללא גיבוי", אמר שר החוץ לנתניהו,  "מה שאמרתי על עזה ועל ערביי ישראל - זה דברים שאני אומר לקהל הבוחרים שלי כבר שנים. אתה הבטחת להנחית מכה קשה על חמאס אבל שום דבר מזה לא קורה והם ממשיכים לירות על אזרחים".

נתניהו השיב לליברמן בכעס. "קודם כל תבוא לישיבות הקבינט ואחר כך תדבר בתקשורת על המדיניות", אמר ראש הממשלה. שר החוץ דחה את הביקורת של נתניהו. "אל תחלק לי ציונים. הייתי בגרמניה בביקור מדיני ומיד חזרתי לארץ כששמעתי שמצאו את גופות החטופים, אז הפסדתי ישיבת קבינט אחת. את הישיבה השנייה אתה קבעת מעכשיו לעכשיו ואני הייתי בפגישה עם יו"ר הפרלמנט של אלבניה. אותי לפחות אי אפשר להאשים בהדלפות מישיבות הקבינט".

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ התייחס לדבריו של נתניהו ומתח גם הוא ביקורת על ליברמן ובנט במהלך הישיבה. "אני לא שר בקבינט וישיבת הממשלה זה המקום שבו אני יכול להשמיע את עמדתי", אמר. "יש שרים שמגיעים לחמש דקות לשדרות, מסיתים את הציבור וגורמים לו לחשוב שהממשלה לא עושה כלום בשבילם ושמערכת הביטחון לא מתפקדת", אמר פרץ.  

שר התיירות עוזי לנדאו פנה לנתניהו ומחה על דבריו נגד התבטאויות השרים בעניין עזה. "אתה לא יכול לבוא בטענות שאנחנו מדברים או מציעים הצעות", אמר לנדאו. "אתה לא משתף אותנו בקבינט, אז איך נדע מה על הפרק ומה לא. אל תבוא אלינו בטענות על התבטאויות בתקשורת כשבאותו זמן שרת המשפטים שלך נוסעת לאבו-מאזן בלונדון אחרי שהממשלה החליטה שלא מנהלים איתו מו"מ". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ