נתניהו גינה את רצח הנער; בנט: "להחיל את חוק המחבלים על הרוצחים היהודים"

ראש הממשלה קרא לרשות לאתר את רוצחי הנערים, "בדיוק כפי שעשינו אנו". שר הביטחון אמר שיש להתייחס לרוצחיו של מוחמד אבו חדיר כאל מחבלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שורה של בכירים מרחבי הקשת הפוליטית התייחסו היום (ראשון) למעצר ששת החשודים ברצח הנער מוחמד אבו חדיר וגינו את המעשה. יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, הגדיר את המעשה כ"מתועב, אנטי מוסרי ואנטי יהודי". השר אף אמר כי יידרוש את "החלת חוק המחבלים שיזמנו גם על הרוצחים שביצעו את המעשה".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הוציא היום אחר הצהריים הצהרה לתקשורת בנושא ואמר כי הוא "מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו של הנער", וצירף הבטחה למצות "את מלוא חומרת הדין עם מבצעי הפשע המזעזע הזה שראוי לכל גינוי. מקומם של רוצחים כאלה איננו בחברה הישראלית".

נתניהו קישר בדבריו בין חטיפת ורצח אבו חדיר לרציחתם של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. לדבריו, ישראל יודעת מי האחראים למעשה והיא תגיע אליהם, אך הדגיש כי "הרוצחים יצאו משטח הרשות הפלסטינית ועליה מוטלת האחריות לעשות הכל כדי לאתרם, בדיוק כפי שעשינו אנו, כפי שכוחות הביטחון של ישראל טיפלו בתוך ימים בודדים ואיתרו את החשודים ברצח הנער מוחמד אבו חדיר".

נפתלי בנטצילום: אוליבייה פיטוסי

נתניהו הוסיף כי איננו מבחין בין הסתה להסתה: "כשם שאני מגנה קריאות מוות לערבים אני מגנה קראיות מוות ליהודים. כששמעתי על אותו סטודנט בטכניון שכתב באינטרנט 0-3 לפלסטין הזדעזעתי מהרשעות, זו אותה רשעות שהביאה לרצח הנער משועפט. לא ניתן לקיצונים להבעיר את האזור ולהביא לשפיכות דמים". לדברי ראש הממשלה, "איננו מבדילים בין טרור לטרור ומול שניהם נפגין יד קשה, ואני לא מבחין בין הסתה להסתה בתוך מדינת ישראל. כשם שאני מגנה בכל פה קריאת 'מוות לערבים' אני מגנה קריאות 'מוות ליהודים'". 

נתניהו אמר כי הנחה את המשטרה לתת עדיפות לאיתור רוצחיו של אבו חדיר. "אנו מתנגדים לתג מחיר ולבקבוקי תבערה ולאבנים ולחסימת צירים, ואנו נפעל בכל האמצעים שברשותנו", אמר, וקרא "לכל הצדדים לגלות אחראיות ולא לבצע מעשים פזיזים שרק יחריפו את המצב". לדבריו, "מדינת ישראל היא מדינה שומרת חוק וכל מי שיפר את החוק ייתקל בתגובה חריפה. רצח הוא רצח, הסתה היא הסתה, ועל שניהם נגיב בתקיפות".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, קרא הערב להתייחס לרוצחיו של הנער כאל מחבלים. יעלון מסר היום בהודעה שהפיץ כי הוא "מתבייש ומזועזע מהרצח האכזרי של מוחמד אבו חדיר. הרוצחים השפלים אינם מייצגים את העם היהודי ואת ערכיו, והיחס אליהם צריך להיות כפי שמתייחסים למחבלים. לא נאפשר לטרוריסטים יהודים מקרבנו לשבש את מרקם החיים בין המגזרים השונים בישראל, ולפגוע בחפים מפשע רק משום היותם ערבים. מעשים מסוג זה ודומים להם פוגעים במדינת ישראל ומכערים את פניה, ועלינו להילחם במבצעיהם ובשולחיהם ביד ברזל".

ח"כ שלי יחימוביץ (העבודה) מסרה כי "זהו רצח מזעזע, ברברי וסדיסטי, פיגוע טרור אכזרי, ואף קריאת תיגר על המדינה". לדברי יחימוביץ', "אוי לנו אם תאוות נקם תחליף את המדינה ואת מוסדות שלטון החוק והסדר שלה. יזכור כל מי שעסוק בליבוי יצרים ונותן לגיטימציה לנקמת דם, כי גם ידיו יהיו מגואלות בדם". 

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל, כתב הערב בעמוד הפייסבוק שלו כי "רוצחיו של מוחמד אבו חדיר אינם יהודים – חיות אינן משתייכות לדת כלשהי, בוודאי לא ליהדות". ח"כ כבל הוסיף כי הם ורוצחי שלושת תלמידי הישיבה משתייכים לאותה משפחה ש"אינני יודע כיצד לסווגה, אך ברור לי שאינה נמנית על משפחת האדם". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ