החשוד ברצח שלי דדון טען: רצחתי אותה בעקבות ויכוח בינינו

חוסיין חליפה מסר כמה גרסאות שונות לגבי הסיבה לוויכוח והודה כי קילל את דדון. במשפחת דדון משוכנעים כי המניע לאומני: "זו היתה יכולה להיות כל אחת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חוסיין חליפה, נהג המונית מאעבלין שהודה ברצח שלי דדון במאי האחרון, אמר בחקירתו כי המניע למעשה היה ויכוח שהתעורר ביניהם. חליפה מסר כמה גרסאות בנוגע למהות הוויכוח, ובאחת מהודאותיו סיפר כי קילל את דדון. בני משפחתה של דדון סיפרו ל"הארץ" כי בעת הנסיעה במונית שוחחה בטלפון עם קרובת משפחתה ואמרה לה: "אמאל'ה, איזו מונית מפחידה, אני נחנקת".

בני משפחתה של דדון דחו היום את האפשרות שהמניע לרצח לא היה לאומני, ואמרו כי העובדה שחליפה נשא סכין מעידה שהיה נחוש לרצוח כל יהודי שיעלה למונית. בן דודה של שלי, אסף שריד, אמר: "היא היתה מלאך, מעולם לא קיללה ומעולם לא דיברה עם אף אחד מעל גובה העיניים. היא נרצחה כי היתה יהודייה. זהו פשע שנאה, זו היתה יכולה להיות כל ילדה אחרת שהיתה עולה על המונית. מהיום הראשון ידענו שזה לאומני".

אביה של שלי, יעקב, אמר גם הוא: "ידעתי מההתחלה כי הרצח על רקע לאומני. אני ראיתי את שלי לאחר שנרצחה. היא נרצחה באכזריות שבן אנוש לא מסוגל לה, בדקירות אין-סופיות".

במשפחת דדון אמרו עוד כי "השב"כ העריך שזה רצח על רקע לאומני, אנו מקווים שגם המשטרה תגיע למסקנה הזאת". בהודעת השב"כ היום נאמר כי "מניעי הרוצח טרם הובהרו עד תום, אך להערכת שב"כ המעשה בוצע ממניע לאומני" - הערכה המתבססת על העובדה שדדון לא נאנסה ולא נשדדה. מהמשטרה נמסר כי מניע כזה "עדיין לא נשלל".

מכריו של חליפה קיבלו בהפתעה גמורה את הדיווח על מעצרו. אחד מחבריו סיפר ל"הארץ": "הוא התחתן לפני כמה שנים, יש לו תינוקת בת שמונה חודשים והוא אף פעם לא התעסק בדברים כאלה. הוא והמשפחה שלו ממש לא מוכרים כאנשים בעייתיים. דווקא בשנים האחרונות הוא נראה כמי שמנסה להקים משפחה ולפרנס אותה בכבוד. כל האירוע הזה לא מתחבר לאישיות שלו". מכר אחר של המשפחה ציין כי "הם לא מחוברים לזרם כזה או אחר שיכול להוות מצע פורה לאידיאולוגיה או למחשבות לאומניות".

לפי שב"כ, ביום הרצח הוריד חליפה פועלים שהסיע לאחד המפעלים באזור ולאחר מכן אסף את דדון, שהיתה אמורה להגיע לראיון עבודה באזור התעשייה רמת גבריאל במגדל העמק. לפי החשד הוא הסיע אותה לחניון נטוש, שם רצח אותה בדקירות סכין ולאחר מכן השליך את כלי הרצח, את ארנקה של דדון ואת הטלפון הסלולרי שלה סמוך לבית זרזיר. באמצע החודש שעבר הודה חליפה ברצח ושחזר אותו, אך חזר בו בהמשך. עורך דינו של חליפה, אחמד רסלאן, טוען שמרשו הוכה, שנמנעה ממנו שינה ושנמסרו לו פרטים שרק הרוצח יכול היה לדעת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ