צה"ל תקף בלילה 50 מטרות ברצועת עזה

עיקר הפעילות של צה"ל ברצועה הייתה כנגד משגרים ויעדי תשתיות. ארבעה בתים של פעילי חמאס נהרסו לאחר שהצבא הזהיר את הדיירים והם עזבו את המבנים

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

צה"ל תקף הלילה (שלישי) כ-50 מטרות ברצועת עזה, מהן שלוש מטרות אשר הופצצו מהים. עיקר הפעילות של צה"ל ברצועה הייתה כנגד משגרים ויעדי תשתיות, וארבעה בתים של פעילי חמאס נהרסו. עם זאת, צה"ל פעל בנוהל "הקש בגג", בו הזהיר דמויות המזוהות עם החמאס מפני תקיפה אפשרית של חיל האוויר במקום מגוריהם. לפי נתוני הצבא, הופצצו 18 בורות שיגור, שלושה מתחמים צבאיים, ועוד כעשר מטרות תשתיות.
"הגברנו את התקיפות ואנחנו ממשיכים להגביר ביממה האחרונה", אמר קצין בכיר בצה"ל בשיחה הבוקר עם כתבים, "התכנית היא שהלחץ ילך ויתגבר. יש מטרות רבות שנאספות עכשיו כחלק מהמשך המבצע ועברנו לילה עם הרבה תקיפות ועם הרבה פעילות של חיל האוויר ברצועת עזה". 

רקטת גראד נחתה הלילה באזור קריית מלאכי, ונרשמו עוד מספר נפילות באזור המועצה האזורית אשכול. לפי נתוני הצבא, מאז תחילת המבצע בלילה שוגרו שמונה רקטות ופצצות מרגמה לעבר יישובי הדרום. במערכת הביטחון מצביעים על חמאס כמי שביצע ירי זה. "אנחנו נכנסים למבצע ארוך, ואנחנו רק בתחילתו. צריך פה אורך רוח ונשימה, שתביא בחשבון גם ירי הולך ומתגבר", הוסיף הקצין.

צה"ל תוקף בעזה הלילהצילום: אילן אסייג

בצה"ל ממשיכים להיערך לקראת הרחבת מבצע "צוק איתן" גם מעבר לפעילות האווירית, ועל כן נערכים לקראת אפשרות של גיוס מילואים נוסף. בנוסף לכך, במערכת הביטחון מתכוונים להוסיף עוד כוחות מעבר לשתי החטיבות של גבעתי והצנחנים הנמצאות עכשיו בגזרה. מטרת המבצע, לדברי הקצין, היא "פגיעה בחמאס והפסקת הירי". בנוגע להרחבת הירי מעזה גם צפונית לאשדוד אמר הבוקר הקצין כי במערכת הביטחון "ערוכים מאתמול אחר הצהריים ביחד עם פיקוד העורף בכל הקשת האפשרית".

לדבריו, "רצועת עזה ידעה בשנים האחרונות סבבים מכל מיני סוגים. חמאס נכנס למבצע הזה עם מצוקה משמעותית שבעבר, גם נוכח הישגיו הדלים באיו"ש, וגם נוכח המצב האזרחי בעזה, שנמצא בשפל גדול והוא מחפש הישג. הדרג המדיני בישראל הנחה אתמול להגביר את הלחץ, ואנו פועלים כך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ