משרד החינוך מציע מועד נוסף לבגרות במתמטיקה בגלל הירי מעזה

צוותי המעונות לגיל הרך מתלוננים כי מכריחים אותם להמשיך להפעילם ללא מיגון

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירדן סקופ

מועד ב' בבגרות במתמטיקה התקיים היום ברחבי הארץ, ובדרומה הוא לווה גם באזעקות ומטחי רקטות. בשער הנגב אף פגע מטח בסמוך לבית הספר התיכון. גם באשקלון, אשדוד, אופקים, שדרות ובאר שבע נשמעו אזעקות במהלך הבחינות והן הופסקו לזמן קצר.

משרד החינוך הודיע כי בעקבות השיבושים ציונם של התלמידים לא ייפגע. במשרד הבטיחו כי תלמידים שנרשמו למבחן אך לא יכלו להבחן כראוי ולמצות את יכולותיהם, יוכלו לגשת למועד ג', אשר צפוי להתקיים בתאריך ה- 7.8.2014. במשרד הוסיפו כי תלמידי יב', שלא יוכלו לגשת למועד ג', בשל הגיוס לצה"ל, יקבלו מענה אישי בבית הספר בו הם לומדים.

"צוק איתן": עדכונים שוטפים

בחינת בגרות במקלט במועצה האזורית מרחבים, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ

ראשות הארגונים המפעילים מעונות יום לגיל הרך, ויצ"ו, נעמ"ת, אמונה ונשי חירות קיימו היום פגישת חירום ובה דנו בכך שהפעילות במעונות ממשיכה להתקיים כסדרה, גם במבנים בהם אין ממד"ים או מקלטים שמישים. בארגונים התלוננו על הוראות סותרות מצד הרשויות המקומיות ומשרד הכלכלה, כך למשל היו רשויות בהן קיבלו הנחיה ממשרד הכלכלה לפתוח את המעונות ובמקביל הרשות המקומית הורתה שלא לפתוח.

במכתב שכתבו לח"כ אורלי לוי, יו"ר הוועדה לזכויות הילד, התלוננו מפעילות המעונות גם על כך ש"הדרישה של פיקוד העורף להיכנס לאזור מוגן תוך פרק זמן קצוב אינה ישימה במעונות היום, שכן מדובר בתינוקות ובילדים קטנים עד גיל 3, חסרי ישע, ולכן אנו פונים בדרישה מיידית לתוספת כ"א של חיילות או בנות שירות לאומי שיתגברו את הצוותים".

עוד כתבו כי הנחיות פיקוד העורף אינן מותאמות לפעוטות ותינוקות עד גיל 3, ובחלק מהגנים בהם יש ממ"ד הוא אינו מותאם לכל ילדי הגן. הן פנו לח"כ לוי אבקסיס בבקשה לקיים דיון דחוף בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ