מח"ט גבעתי למפקדים: "ה' אלוקי ישראל, אנו נלחמים כנגד אויב המנאץ שמך"

"אני נושא עיניי לשמיים וקורא עמכם 'שמע ישראל, ה' אלוהינו, ה' אחד'", כתב אל"מ עופר וינטר בדף קרבי שהפנה למפקדי החטיבה

גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן

"ההיסטוריה בחרה בנו להיות בחוד החנית של הלחימה באויב הטרוריסטי העזתי, אשר מחרף מנאץ ומגדף, אלוקי מערכות ישראל", כך כתב מפקד חטיבת גבעתי, אל"מ עופר וינטר, בדף קרבי שהפנה למאות מפקדי החטיבה.

בדף שפרסם ביום רביעי האחרון, כחלק מפעילות גבעתי במבצע , כתב אל"מ וינטר כי בחטיבה "מקבלים על עצמנו את המשימה מתוך שליחות וענווה גמורה ומתוך שאנו מוכנים להסתכן ולמסור את נפשנו על מנת להגן על משפחותינו, על עמנו ועל מולדתנו". בדף שחולק תחת הכותרת "דף מפקד לקרב", הדגיש מפקד החטיבה את משימת הכוחות לעמוד במשימה "על מנת להכרית אויב ולהסיר את האיום מעם ישראל". "אצלנו", כתב, "לא חוזרים בלי לבצע".

בדף, שהופץ ברשתות החברתיות בימים האחרונים, פנה המח"ט למפקדים וכתב כי הוא "נושא עיני לשמיים וקורא עמכם 'שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד'. ה' אלוקי ישראל היה נא מצליח דרכינו, אשר אנו הולכים ועומדים להילחם למען עמך ישראל כנגד אויב המנאץ שמך". אל"ם וינטר הוסיף כי בשם לוחמי צה"ל בכלל, ולוחמי חטיבת גבעתי, "עשה ויתקיים בנו מקרא שכתוב: 'כי ה' אלוהיכם ההולך עמכם להילחם לכם עם אויבכם להושיע אתכם' ונאמר אמן'". 

הדף הקרבי שפרסם מפקד חטיבת גבעתי
הדף הקרבי שפרסם מפקד חטיבת גבעתי

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה לפרסום כי "הדף הקרבי של מפקד חטיבת גבעתי מטריד ביותר, ולאחר שוך הקרב ראוי כי רשויות הצבא יתנו דעתן לעירוב הפסול והבעייתי ביותר של דת וצבא. חמורה מכל היא הטפתו לקציניו כי מדובר במלחמת דת באוייב אשר "מחרף מנאץ ומגדף את אלוקי מערכות ישראל", ואחד כזה "המנאץ שמך". ספק גם אם ראוי שמפקד בצבא יודיע לחייליו שהוא מתפלל בשמם".

"יש חשיבות יתרה כי מפקדיו של אל"מ וינטר יעמידו אותו על ההפרדה הדרושה בין אמונתו הדתית לבין מילוי תפקידו הצבאי, ובין הוראות הקרב וחיזוק רוחם של החיילים לבין הטפה דתית והפיכת העימות עם הטרור למלחמת דת להגנה על כבוד שמו של אלהי ישראל", הוסיף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ