עמירה הס
עמירה הס

בבית החולים אל-וופא שבעזה, שצה"ל אותת כי בכוונתו להפציצו, שוהים כעת כמה פעילי סולידריות בינלאומיים. הם משמשים כמגן אנושי לחולים שלא יכולים לעזוב את המקום, זאת משום שכל שאר בתי החולים ברצועה נמצאים במצב חירום. הם מטפלים בפצועי ההפצצות הישראליות ומחכים לפצועים נוספים שיתווספו.

לדברי מנהל בית החולים, בסמאן אל-עאשי, אתמול (שישי) בשעה שתיים לפנות בוקר נורו ארבעה טילי אזהרה לעבר בית החולים, הנמצא ממזרח לעיר עזה. בשבע בערב באותו היום נורה טיל נוסף לכיוון הקומה הרביעית. חור גדול נפער בתקרה והזגוגיות התנפצו. למרבה המזל, בשל הסמיכות לגבול והדי הפיצוצים שנשמעו בעיקר בקומות העליונות של בית החולים, הקומה פונתה ממטופלים כבר בשבוע שעבר.

עם פגיעת הטיל בבית החולים התקשר אלמוני לאל-עאשי, ושאל בערבית (שנהגתה במבטא ישראלי מובהק) אם חולים שהו בקומה העליונה, אם היו נפגעים בתקרית ואם בית החולים מתכוון לפנותם. התשובה לשלוש השאלות היתה שלילית.

תקיפת צה"ל ברצועה, אתמולצילום: אי–פי

אל-וופא הוא בית החולים השיקומי היחיד ברצועה, המיועד לנפגעי תאונות קשות. הוא נוסד ב-1996, וכרגע שוהים בו 14 מטופלים - בני 60 ומעלה - שזקוקים לטיפול רציף ואינם יכולים להסתדר בכוחות עצמם או ללא השגחה רפואית. כמה מהם לא מסוגלים לנוע באופן עצמאי, ואחרים ניזונים בהזנה תוך ורידית. לדברי אל עאשי, כ-25 מטופלים אחרים שמצבם קל יותר עזבו את בית החולים.

ג'וזף קטרון, בן 33 מארה"ב, הוא אחד מפעילי הסולידריות שהחליט לשהות בבית החולים כמגן אנושי. עמיתיו מגיעים מניו זילנד, אוסטרליה, אנגליה, ספרד, שוודיה וונצואלה. בשיחה עם "הארץ" הוא סיפר שהמנהל ערך להם סיור בכל קומות בית החולים וחדריו. "אמנם איני איש צבא, אבל לא ראיתי שום דבר שדומה לטיל בבית החולים", הבהיר. לדבריו, הוא וחבריו יידעו את שגרירויות מדינותיהם בישראל כי הם שוהים בבית החולים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ