ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי יגיע מחר (שני) לאזור כדי לקדם הפסקת אש. קרי יתחיל את ביקורו בקהיר וככל הנראה יגיע לישראל ביום שלישי.

בשולי ריאיון שהעניק לרשת פוקס נקלט קרי מתייחס בציניות וביקורתיות לפעולת צה"ל ברצועה בשיחה עם אחד מיועציו בטלפון. "חתיכת מבצע נקודתי", אמר קרי, שלא שם לב שהמיקרופון על דש בגדו נותר פתוח. "אנחנו חייבים לצאת לשם. חייבים לטוס עוד הלילה. זה משוגע להמשיך ולשבת כאן ". שר החוץ האמריקאי אמר את הדברים לאחר שעודכן לגבי עשרות האזרחים הפלסטינים ההרוגים בשכונת שג'עיה ו-13 חיילי צה"ל שנהרגו במהלך הקרבות. דברי קרי החל מ-0:34: 

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום סדרת ראיונות לתקשורת הבינלאומית על רקע הלחימה ברצועת עזה. בריאיון לרשת BBC בערבית הגן נתניהו על פעולת צה"ל בשג'עיה וטען כי חמאס השתמש בתושבים כמגן אנושי ומנע מהם לצאת. "אנחנו מצרים על כל פגיעה באזרחים", אמר נתניהו. "אנחנו מכוונים רק למוקדי הטרור וזהו מוקד טרור. ביקשנו בכל דרך מהאוכלוסייה לעזוב, חמאס אמר להם לא לצאת כדי להשתמש בהם כמגן אנושי. אני קורא לתושבי עזה - אל תישארו שם. חמאס רוצה שתמותו, אנחנו רוצים שתהיו בטוחים. חמאס אחראי להסלמה, וחמאס אחראי לפגיעה באזרחים". 

בריאיון לתכנית This Week ברשת ABC האמריקאית אמר נתניהו כי הוא מעוניין להשיג שקט ארוך טווח בעזה ולאחר מכן לעבוד עם הקהילה הבינלאומית לפירוז הרצועה מטילים. נתניהו צפוי לקיים מסיבת עיתונאים הערב לפני ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ