בפעם השנייה בתוך שבוע: אנשי אונר"א מצאו מצבור טילים בבית ספר בעזה

בית הספר בו נמצאו הרקטות נמצא בין שני בתי ספר אחרים של הארגון שמשמשים מקלט ל-1,500 פלסטינים שברחו מבתיהם; אנשי האו"ם התפנו מהמקום

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

בפעם השנייה בתוך שבוע איתרו אנשי סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם (אונר"א) מצבור רקטות מוסתר באחד מבתי הספר של הארגון בעזה. פקיד ישראלי בכיר ציין כי בצהריים יצרו נציגים של אונר"א קשר עם בכירים במשרד החוץ בירושלים, עדכנו אותם על איתור הרקטות ואמרו כי יפרסמו על כך הודעה לתקשורת. 

בשעות הערב פרסם אונר"א הודעה לעיתונות בנושא ולפיה במהלך ביקורת שגרתית במבנה של בית ספר של סוכנות האו"ם בעזה נמצא מצבור רקטות. בהודעה נמסר כי אנשי הצוות של אונר"א שהיו במקום פונו מייד ולכן לא ניתן היה לבדוק כמה רקטות בדיוק אוחסנו בבניין.

בהודעה נמסר עוד כי בית הספר בו נמצאו הרקטות נמצא בין שני בתי ספר אחרים של הארגון שבהם מתגוררים כעת 1,500 פלסטינים שברחו מבתיהם בגלל פעולת צה"ל בעזה

פלסטינים ישנים בבית ספר של אונר"אצילום: AFP

"אונר"א מגנה בחריפות את הארגון או הארגונים שאחראים להפרה בוטה של החוק הבינלאומי", נמסר בהודעה. "הודענו מייד לצדדים הרלוונטיים ואנו בוחנים את כל הצעדים האפשריים לפרק את הרקטות כדי לשמור על ביטחונו של בית הספר. נפתח בחקירה מקיפה לגבי נסיבות האירוע. אונר"א תמשיך להקפיד על מדיניות הניטרליות של מתקניה והאיסור להכניס אליהם נשק". 

לפני חמישה ימים פרסמה אונר"א הודעה דומה אחרי שאנשיה איתרו 20 רקטות שהוחבאו באחד מבתי הספר של הארגון בעזה. באותה הודעה נמסר כי מדובר בתקרית "ראשונה מסוגה". הרקטות שאותרו הועברו אז לידי נציגי הרשויות בעזה וככל הנראה הגיעו חזרה לחמאס. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ