ברזיל החזירה את השגריר להתייעצויות בשל הפעולה בעזה

לדברי ממשלת ברזיל, ההחלטה התקבלה בגלל "שימוש בלתי מידתי בכוח" בעזה; בישראל חוששים שמדינות דרום אמריקאיות נוספות ילכו בעקבותיה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ממשלת ברזיל החליטה להחזיר את שגרירה בתל-אביב להתייעצויות בברזיליה במחאה על מה שהגדירה "שימוש בלתי מידתי בכוח" במסגרת מבצע צוק איתן ברצועת עזה.

לפני כמה ימים החזירה אקוודור את שגרירה בתל-אביב במחאה על פעולת צה"ל בעזה. החשש במשרד החוץ היא כי ההודעה הברזילאית תביא לגל הודעות דומות של מדינות נוספות באמריקה הלטינית שיחזירו את שגריריהן מישראל.

"ההסלמה באלימות בין ישראל לפלסטינים אינה מקובלת", נמסר בהודעה של משרד החוץ הברזילאי. "אנחנו מגנים בתקיפות את השימוש הלא מידתי בכוח מצד ישראל בעזה, ממנו נפגעו מספר גדול של אזרחים חפים מפשע, כולל נשים וילדים".

הריסות בעיר עזה לאחר תקיפת צה"ל, השבועצילום: AFP

בהודעה של משרד החוץ בברזיליה נמסר כי ברזיל קוראת להפסקת אש מיידית בין הצדדים וכי בשל חומרת המצב החליטה ברזיל להצביע אתמול בעד הקמת ועדת חקירה בינלאומית של המועצה לזכויות אדם של האו"ם. 

דובר משרד החוץ יגאל פלמור אמר כי ישראל מאוכזבת לנוכח החלטת ממשלת ברזיל לקרוא את שגרירה בתל-אביב להתייעצויות בעקבות פעולת צה"ל בעזה. "החלטה זו אינה משקפת רמת היחסים בין המדינות ומתעלמת מזכותה של ישראל להגן על אזרחיה", אמר פלמור. "צעדים כאלה אינם תורמים לקידום השקט והיציבות באזור. הם מעניקים רוח גבית לטרור, ומטבע הדברים משליכים גם על יכולתה של ברזיל להשפיע. ישראל מצפה מידידיה לתמוך בה במלחמתה מול החמאס המוכר כארגון טרור על ידי רבות ממדינות העולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ