הפעילות בנתב"ג מתחדשת בהדרגה: לא כל חברות התעופה חזרו לטוס לתל אביב

טיסותיהן של חלק מהחברות הבינלאומיות לישראל חודשו היום. חברות התעופה הטורקיות מעבירות נוסעים ישראלים ליוון, שם אוספים אותם מטוסים ישראלים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

כ-44 אלף נוסעים יעברו היום בנתב"ג, עם חזרת חברות התעופה הזרות לפעילות הדרגתית בישראל. חברות תעופה אמריקאיות וחלק מחברות התעופה האירופאיות חידשו את טיסותיהן לנתב"ג עם הסרת המגבלות של רשויות התעופה האזרחיות של ארה"ב ואירופה, שפורסמו תחילה על רקע מבצע צוק איתן.

בולטות באי חידוש הטיסות ארצה הן חברות התעופה הגדולות הנמנות על קבוצת לופטהנזה: לופטהנזה, סוויס, אוסטריין איירלינס, בריסל איירליינס וג'רמן ווינגס. דובר קבוצת לופטהנזה בישראל אמר "להארץ", כי היום צפויה ישיבה של ההנהלה הבכירה להערכת מצב חדשה, לאחריה יוחלט אם לחדש את הטיסות לנתב"ג. גם אם תתקבל לדבריו החלטה חיובית, לא ניתן יהיה לחדש את הטיסות אלא רק ממחר.

חברות תעופה גדולות נוספות שלא חידשו את טיסותיהן היום הן אייר פראנס ו-KLM. טיסתה של חברת אייר ברלין, שהודיעה על חידוש הטיסות, התבטלה אף היא . עוד חברות תעופה שביטלו היום  את טיסותיהן המתוכננות לנתב"ג: איגיאן איירליינס, אייר סרביה, ונורוויג'אן.

נוסעים בנתב"ג, שלשוםצילום: AP

חברות התעופה הטורקיות ובראשן טורקיש איירליינס ופאגסוס משהות אף הן את חידוש הטיסות לישראל. כתוצאה מכך, מתקיימת מאתמול בלילה "רכבת אווירית" של חברות התעופה הישראליות כמו אל על וארקיע להטסתם ארצה בטיסות מיוחדות של אלפי ישראלים "שנתקעו" בטורקיה. החילוץ מתבצע דרך אתונה ביוון, לשם חברות תעופה טורקיות מפנות את נוסעיהן הישראלים.

על חברות התעופה הזרות הבולטות שחידשו היום את טיסותיהן לנתב"ג נמנות איבריה, אליטליה, איזיג'ט, ווייזאייר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ